Jak zrobić Znak Mniejszości na komputerze? (<)

Znak mniejszości
19 września 2022

Znak mniejszości zwykle znajduje się na klawiaturze tuż obok znaku mniejszości. Oba z reguły znajdują się pomiędzy literą „M” a prawym klawiszem „SHIFT”. W niektórych klawiaturach położenie tych przycisków może być inne, jednak zwykle są one dostępne, dlatego po prostu spróbujcie odszukać klawisz z oznaczeniem „<„.

Aby wykonać znak mniejszości na klawiaturze, zazwyczaj należy wcisnąć SHIFT i przytrzymując go wcisnąć klawisz <.

Znak mniejszości służy do określania która wartość jest mniejsza od drugiej. Mniejsza wartość powinna występować po jego lewej stronie tak jak w następującym przykładzie: 2 < 7.

Alternatywnym sposobem na zrobienie znaku mniejszości na komputerze może być uruchomienie wbudowanej, systemowej klawiatury symboli lub skorzystanie z ALT-kodu (na systemie Windows).

  • Aby uruchomić klawiaturę symboli wciśnij Windows + . lub CTRL + Command + Spacja na systemach MacOS.
  • Aby wykonać znak mniejszości za pomocą ALT-kodu w Windows, wciśnij przycisk ALT i przytrzymując go wciśnij na klawiaturze numerycznej: 6 0.

Znak mniejszości do skopiowania

Jeżeli nie macie na klawiaturze znaku mniejszości, ani nie działa Wam wirtualna klawiatura symboli, czy ALT-kod, możecie skopiować znak mniejszości z tego miejsca:

W tym celu po prostu przytrzymajcie na polu palec (na urządzeniach dotykowych) lub wciśnijcie prawy przycisk myszki (na komputerach) i wybierzcie opcję „Kopiuj”. Dopóki ten symbol będzie w Waszym schowku, później możecie w analogiczny sposób użyć opcji „Wklej” do wprowadzenia tego symbolu w wybrane miejsce.

Znak mniejsze równe

Jeżeli coś może być mniejsze lub równe, możecie skorzystać ze znaku . Możecie go wprowadzić za pomocą wyżej omawianych klawiatur symboli lub dzięki ALT-kodowi wciskając ALT i wybierając na klawiaturze numerycznej 2 4 3.

Alternatywnie możecie skopiować ten znak z tego miejsca:

Przykład: x ≤ 10