Jak zrobić podkreślnik na klawiaturze?

Jak zrobić podkreślnik na klawiaturze?
14 września 2022

Znak podkreślenia, czyli tak zwany podkreślnik to symbol, który przydaje się w wielu sytuacjach. W internecie wykorzystuje się go między innymi jako zamiennik dla spacji.

Aby zrobić podkreślnik na klawiaturze, zazwyczaj wystarczy wcisnąć przycisk SHIFT i przytrzymując go wcisnąć przycisk znajdujący się w prawym górnym rogu klawiatury (nad literą „P”, po prawej stronie od cyfry „0”).

Wskazówka:

Jeżeli przyciski nie znajdują się w tym miejscu, można po prostu poszukać klawisza „minus” – gdzie indziej.

Alternatywną metodą na wykonanie znaku podkreślnika może być wciśnięcie przycisku ALT i wpisanie sekwencji cyfr 9 + 5 na klawiaturze numerycznej. Jest to tzw. „alt-kod”, który można spróbować wykonać na komputerach z systemami Windows (o ile posiadacie klawiaturę numeryczną).

W przypadku MacOS lub Linux możecie spróbować też skorzystać z wirtualnej klawiatury symboli (skrót klawiszowy CTRL + Command + Spacja na MacOS).

Znak podkreślnika do skopiowania

Jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz wprowadzić znaku podkreślnika na swojej klawiaturze, możesz go po prostu skopiować i wkleić później w wybrane miejsce (np. zaznaczając go, klikając prawym przyciskiem myszki i wybierając opcję „Kopiuj”, a później „Wklej” w wybranym miejscu).