Jak sprzedać grę na Steam?

Biblioteka Steam
3 listopada 2021

Nie wiem jak Wy, ale ja w swojej bibliotece gier Steam mam co najmniej kilkadziesiąt tytułów, do których z pewnością nie wrócę już nigdy.

Nie zmienia to jednak faktu, że są to dobre gry i na pewno niejedna osoba byłaby nimi zainteresowana.

Niestety, ale sprzedaż gry, która znajduje się już w naszej bibliotece jest niemożliwa.

Na szczęście, jeżeli spełnimy pewne warunki, można otrzymać za taką grę zwrot pieniędzy. Zakładając, że od daty zakupu minęło mniej niż dwa tygodnie, a sama gra była uruchomiona maksymalnie przez dwie godziny, będziemy mieli duże szanse na uzyskanie takiego zwrotu. Zwrot pieniędzy można uzyskać do portfela Steam, lub pod pewnymi warunkami bezpośrednio na konto.

Cały proces opisany jest w poradniku Jak zwrócić grę na Steam? i z doświadczenia mogę powiedzieć, że przebiega niezwykle sprawnie, bo zwykle moje prośby (których było już pewnie kilkanaście) były rozpatrywane nie później niż po jednym dniu. Co więcej, w wielu przypadkach udało mi się odzyskać pieniądze. Pamiętajcie jednak, aby w razie potrzeby zwrotu poprosić o niego odpowiednio wcześnie. Jeśli gra znajduje się w Waszej bibliotece pół roku, to nawet jeśli uruchomiliście ją tylko raz, szanse na zwrot będą naprawdę nikłe.

Co istotne, jeśli otrzymacie zwrot do portfela Steam, środki będą gotowe do wykorzystania dopiero po jakimś czasie. W moim przypadku zwykle zajmowało to kilka dni.