Polecane przeglądarkowe gry Multiplayer

Gry przegląarkowe
21 sierpnia 2021

Dzisiejsze gry potrafią oczekiwać od nas nawet 200 GB wolnego miejsca na dysku i topowych podzespołów. Wiele osób bawi się jednak na co dzień w nieco mniej zaawansowanych, ale wciąż niezwykle grywalnych produkcjach.

Przedstawię Ci 5 bardzo grywalnych przeglądarkowych tytułów. Nie trzeba w nich niczego ściągać. Wystarczy zalogować się i grać.

Gry przeglądarkowe do dziś cieszą się sporą popularnością i są z natury naprawdę długowieczne. Sam mając kilka lat temu naprawdę niezły sprzęt pozwalający mi grać w większość najnowszych gier — bardzo często sięgałem do tych, które wymagały jedynie przeglądarki i mogły równie dobrze działać na piętnastoletnim laptopie. Sama grafika to w końcu nie wszystko, a na tej liście nie zabraknie ambitnych i naprawdę wciągających gier.

1. Margonem

Mój zdecydowany faworyt jeśli chodzi o gry przeglądarkowe. Gra dostępna jest zarówno w języku polskim jak i angielskim (mniej popularna wersja).

Jest to gra MMORPG, która — jak większość gier w tym gatunku — w głównej mierze polega na levelowaniu i uzbrajaniu swojego bohatera (lub bohaterów). Od  typowych gier z tego gatunku różni się między innymi przedziałami lvlowymi. Nie trzeba w niej wbijać maksymalnego poziomu, żeby dobrze się bawić. Równie dobrze można zrobić sobie „endgame” na ~50 poziomie i rywalizować z mnóstwem równych nam graczy.

Poza tym wiele mechanik umożliwia grę poprzez „stanie w miejscu” (np. elity II), przez co gra jest atrakcyjna także dla graczy grających bardziej „przy okazji”.

Margonem

Polska odsłona gry cieszy się bardzo dużą popularnością od kilkunastu lat. Każdego dnia możemy spotkać na serwerach łącznie do około 10 tysięcy zalogowanych graczy w jednej chwili.

2. Shakes & Fidget

Najlepsza znana mi gra „klikanka”. Choć nie pochodzimy w niej po wirtualnej mapie, możemy naprawdę łatwo zanurzyć się w tym świecie. Głównie za sprawą naprawdę świetnej oprawy graficznej, zabawnej fabuły, i wielkiej bazy graczy. Gra, podobnie jak wcześniej opisane Margonem, polega przede wszystkim na uzbrajaniu i lvlowaniu swojego bohatera. W skrócie chodzi po prostu o to, żeby być jak najsilniejszym i najlepszym.

Sfgame to jedna z najlepszych i najpopularniejszych gier przeglądarkowych nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Rywalizowanie na serwerach „W” potrafi przynosić ogromną radość i satysfakcję.

Walka sfgame

3. Plemiona

Kultowa gra strategiczna polegająca na rozbudowie swojej wioski i przejmowaniu kolejnych. Wymaga sporo myślenia i współpracy z innymi graczami. Podobnie jak oba podane wyżej tytuły, jest bardzo satysfakcjonująca, jednak wymaga przy tym sporo poświęcenia. Od dawna cieszy się ogromną bazą graczy, którzy codziennie rywalizują na wielu światach.

Plemiona

4. FootballTeam

Świetna gra strategiczna, przede wszystkim dla fanów piłki nożnej, choć nie tylko. Sam nigdy nie byłem wielkim miłośnikiem tego sportu, a spędziłem w tej grze bardzo miło co najmniej kilka miesięcy. W dużym uproszczeniu polega ona przede wszystkim na poprawianiu umiejętności i ekwipunku swojego zawodnika. Możemy tworzyć w niej także piłkarskie kluby i wspólnie z innymi rywalizować o miano najlepszego klubu na serwerze.

Footballteam

5. Slither.io

Gra inna niż pozostałe. Tym razem coś co polega przede wszystkim na umiejętności grania, a nie na stażu i suchych statystykach. Slither.io to nowoczesna wariacja na temat gry w węża. Polega ona na „zjadaniu” swoistych kulek i tworzenia blokad swoim wężem tak, by inne węże na nas wpadały. Chodzi po prostu o to, żeby być… Jak największym wężem. Choć brzmi to jak brzmi, gra jest niezwykle wciągająca i momentami trudno się od niej oderwać. Nic dziwnego, że każdego dnia możemy spotkać w niej mnóstwo graczy.

Slither.io