Cena iRacing – ile kosztuje wirtualne ściganie?

Cena iRacing
10 stycznia 2022

iRacing to nadal jedna z najlepszych gier simracingowych.

W kwestii samej grafiki, czy nawet fizyki prowadzenia pojazdów, niektórzy mogą wskazywać ich zdaniem lepsze tytuły. Prawda jest jednak taka, że iRacing nadal wyróżnia się wieloma kwestiami na tle swojej konkurencji. Tryb multiplayer dostarcza niesamowitych wrażeń. Oprócz stosunkowo niezwykle wysokiej kultury jazdy wśród kierowców, same punkty iRating powodują, że możemy ścigać się z kierowcami, którzy są na zbliżonym do nas poziomie. Dzięki temu możemy stopniowo poprawiać nasze umiejętności i rozwijać się swoim tempem, zamiast od razu być wrzucanym na głęboką wodę.

O zaletach iRacing mógłbym prawdopodobnie napisać cały osobny, obszerny wpis. Nie dziwi mnie fakt, że do dziś jest to jeden z najpopularniejszych symulatorów na świecie, oraz to, że jest lubiany nawet przez profesjonalnych kierowców wyścigowych z realnego świata (między innymi kierowców F1).

Przejdźmy jednak do samych cen.

Ile kosztuje abonament w iRacing?

Przede wszystkim, do ścigania w iRacing potrzebujemy opłacanego abonamentu. Działa to podobnie jak na przykład w platformach VOD jak Netflix – co jakiś czas musimy po prostu zapłacić pewną kwotę (np. co miesiąc).

Aktualne ceny abonamentu w iRacing można zobaczyć na stronie https://www.iracing.com/membership/.

Na dzień pisania tego wpisu wyglądają następująco:

  • Abonament na 1 miesiąc – $13
  • Abonament na 3 miesiące – $33
  • Abonament na rok – $110
  • Abonament na 2 lata – $199

Jak widać, na im dłużej za jednym razem opłacimy abonament, tym taniej w przeliczeniu na jeden miesiąc będzie on kosztował.

Dostępna jest także promocja dla nowych użytkowników. Z tego powodu, jeśli jesteście przekonani, że chcecie grać w iRacing (bo na przykład już graliście sporo w inne gry simracingowe, albo próbowaliście gry w iRacing u znajomego), w mojej opinii warto wziąć abonament od razu na dłużej. Z taką zniżką można wziąć od razu abonament na 2 lata za około 120 dolarów (przy promocji 40% dla nowszych użytkowników), co daje nam jakieś 6 dolarów za miesiąc — ponad dwa razy mniej, niż musielibyśmy płacić w sytuacji, w której odnawialibyśmy abonament po normalnej cenie każdego miesiąca.

Kod promocyjny do iRacing

Z pomocą kodu promocyjnego PRHotlaps, nowi użytkownicy mogą kupić trzy miesiące subskrybcji za niecałe 5 dolarów. Jest to świetna okazja dla tych, którzy nie są jeszcze na 100% przekonani co do tej gry, a chcieliby spróbować w nią zagrać możliwie jak najniższym kosztem. Dzięki temu kodowi, trzy miesiące wychodzą nawet taniej niż jeden ze standardową, 40-procentową zniżką dla nowych użytkowników.

Ile kosztuje dodatkowa zawartość w iRacing

iRacing również ma coś w rodzaju swoich DLC.  Podstawowa wersja gry oferuje nam stosunkowo niewiele samochodów i tras. Nikt nie zmusza nas oczywiście do dokupywania tych dodatków, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia, a rośnie, tym bardziej że część z niedostępnych w „podstawce” samochodów i tras jest wymagana do uczestnictwa w wyścigach niektórych kategorii. Jak liczyli już niektórzy użytkownicy, cała dodatkowa zawartość iRacing to koszt nawet do około 1000-2000 dolarów. Na szczęście nie musimy posiadać wszystkiego, a naszą kolekcję możemy uzupełniać stopniowo. Do dobrej zabawy na wysokim poziomie powinien wystarczyć nam pakiet najpopularniejszych samochodów i tras za około 100-200 dolarów. Przede wszystkim, jeśli chcemy podejść do tematu oszczędnie, nie warto kupować za wielu pojazdów z tych samych klas. Dobrze jest też znaleźć arkusz dla danego sezonu i zobaczyć jakie trasy i pojazdy będą w nim wykorzystywane. Na tej podstawie możemy wywnioskować jakie zakupy będą nam się najbardziej opłacały.