Jak sprawdzić baterię w AirPods?

AirPods
31 października 2022

Nie da się ukryć, że AirPods znalazły całe grono oddanych użytkowników. Przechadzając się dziś po bardziej zatłoczonych miejscach (jak np. centra handlowe), ciężko byłoby nie spotkać choć jednej osoby mającej w uszach charakterystyczne, białe, bezprzewodowe słuchawki.

Nic dziwnego, bo to po prostu kawał dobrego sprzętu.

Jak to jednak z bezprzewodowymi urządzeniami bywa, trzeba troszczyć się o baterię — rozładowane słuchawki stają się bezużyteczne. No, chyba że akurat komuś jest bardzo zimno w uszy.

W tym poradniku pokażę proste sposoby na sprawdzenie stanu naładowania baterii w AirPods.

Sprawdzanie baterii AirPods w iPhone, iPodzie, lub iPadzie

Sposób 1: Podłącz AirPods do swojego urządzenia (np. do iPhone). Otwórz pokrywę etui ze słuchawkami obok urządzenia. Po chwili na jego ekranie powinien wyświetlić się stan naładowania baterii słuchawek. Zwykle trwa to kilka sekund.

Sposób 2: Włóż co najmniej jedną słuchawkę do etui. Na swoim urządzeniu (np. na iPhone) przesuń ekran w lewo (przesuń w tym celu palec z lewej do prawej strony) i sprawdź widżet „Baterie”.

Sprawdzanie baterii AirPods na Androidzie

Kto powiedział, że każdy kto korzysta z AirPods używa ich na iPhonie, iPodzie, lub iPadzie? Wielu użytkowników systemu Android również zafascynowało się tymi słuchawkami.

Oto solucja dla nich:

Pobierzcie ze sklepu Play aplikację, która pozwala na sprawdzenie stanu baterii AirPods. Jedną z nich jest na przykład MaterialPods.

Sprawdzanie baterii AirPods na komputerach Mac

Jeżeli używasz swoich AirPods na Macbooku lub komputerze Mac, naciśnij na ikonę Bluetooth w prawym górnym rogu ekranu. Jeśli AirPods są podłączone, powinieneś móc zobaczyć procent naładowania lewej baterii, prawej baterii, a także samego pudełka.

Jeśli nie widzisz ikony Bluetooth, sprawdź, jak możesz ją dodać.