Wiele osób chce zacząć korzystać z więcej niż jednego monitora, ponieważ w wielu przypadkach zapewnia to większą wygodę pracy i pozwala na wielozadaniowość.
Czasami jednak okazuje się, że drugi monitor, pomimo podłączenia, z jakiejś przyczyny nie działa. Oto kilka sposobów na to, jak można uporać się z takim problemem:
Spis treści
Przede wszystkim, warto sprawdzić, czy:
Ponadto, jeśli monitor i komputer posiadają różne porty, można spróbować podłączyć je różnymi sposobami. Jeśli np. DisplayPort nie zadziałał, można spróbować za pomocą HDMI.
Jeśli porty dostępne w monitorze nie występują w komputerze, można pomyśleć np. o zakupie przejściówki.
Jednym z najczęstszych powodów niedziałającego drugiego monitora są błędne ustawienia w systemie operacyjnym lub brak wykrycia monitora.
W nowszych wersjach systemu Windows wystarczy:
Choć może się to wydawać dość trywialne, bardzo często monitor nie działa przez to, że jest po prostu wyłączony.
Upewnij się, że:
Czasami problemem może być sam kabel lub uszkodzony port.
Na wypadek takiej ewentualności, warto spróbować podłączyć monitor do każdego z dostępnych w komputerze portów, albo popróbować z innymi kablami, jeśli macie takie pod ręką.
Choć to raczej rzadkość, na wszelki wypadek warto spróbować zaktualizować sterowniki.
W przypadku Windows w tym celu wystarczy uruchomić menedżer urządzeń, wybrać z listy monitor i nacisnąć na niego prawym przyciskiem myszy wybierając „Aktualizuj sterownik”.
Jeżeli żaden z powyższych sposobów nie zadziałał, powodem może być niesprawny monitor. Aby to sprawdzić, spróbuj podłączyć monitor do innych komputerów, najlepiej za pomocą kilku różnych kabli.