Jak zrobić serwer Minecraft za darmo?

Jak zrobić serwer Minecraft za darmo?
11 maja 2022

Koszt utrzymania własnego serwera Minecraft to zwykle przynajmniej kilkaset złotych rocznie. Dla celów niekomercyjnych takich jak na przykład chęć zagrania z kilkoma kolegami, czy otworzenia relatywnie małego serwera publicznego, może to się po prostu nie opłacać.

W tym wpisie przedstawię Wam dwie ciekawe i sprawdzone metody na pozyskanie darmowego serwera Minecraft.

Darmowe serwery VPS

Jeżeli szukacie profesjonalnego rozwiązania, możecie skorzystać z serwera VPS.

Choć w obecnych czasach raczej ciężko znaleźć serwer VPS za darmo, niektóre firmy oferują bony dla nowych użytkowników sięgające nawet $100. Przykładem jest chociażby DigitalOcean (rejestrując się z linka powinniście móc otrzymać bonus). Jeżeli bonus Wam się skończy, możecie przedłużyć ważność serwera w całkiem atrakcyjnych cenach.

Taki serwer można skonfigurować samemu według własnych upodobań i nie wymaga on np. ręcznego włączania przy każdej sesji. Nawet najmniejsze pakiety powinny wystarczyć do komfortowej gry w kilka osób, a możliwość wybrania jednej spośród całego mnóstwa lokalizacji może pozwolić Wam na dobranie takiej, która jest możliwie najbliżej Was, co powinno przełożyć się na jeszcze mniejsze pingi.

Darmowe serwery Aternos

Jeżeli chcecie utworzyć darmowy serwer Minecraft w bardzo prosty sposób, nie bawiąc się w jego konfiguracje, ani nie korzystając z limitowanych promocji, możecie skorzystać na przykład z Aternos.

Za jego pomocą możecie tak naprawdę „wyklikać” sobie darmowy serwer, który z mojego doświadczenia nie będzie raczej aż tak szybki i stabilny jak serwer VPS, ale również powinien wystarczyć do gry w kilka osób (choć od czasu do czasu mogą pojawiać się na nim jakieś lagi).

Jeżeli dopiero zaczynacie i chcecie utworzyć serwer dla siebie i dla swoich kilku znajomych, może to być atrakcyjna opcja, tym bardziej że w odróżnieniu od serwera VPS, nie musicie tutaj dotykać konsoli i konfigurować wszystkiego na własną rękę.

Darmowe serwery Minehut

Kolejną platformą umożliwiającą tworzenie darmowych serwerów Minecraft jest Minehut.

Pomimo swoich limitów, jak na to, że te serwery są darmowe, słyną one z relatywnie dobrej wydajności, braku kolejek i niskich pingów.

To kolejny dobry wybór, szczególnie jeżeli chcecie postawić prosty serwer dla siebie i kilku znajomych, albo jeśli nie posiadacie wystarczającej wiedzy technicznej potrzebnej do skonfigurowania serwera VPS.