Diamenty w Minecraft

Na którym poziomie są Diamenty w Minecraft?

8 kwietnia 2022

Diamenty są jednym z najrzadszych i najbardziej wartościowych surowców w grze Minecraft. Dzięki nim gracz może wytworzyć mocne, diamentowe elementy uzbrojenia.

Ich poszukiwania są stosunkowo przyjemne, ponieważ, aby znaleźć diamenty, wystarczy zejść na odpowiednią głębokość świata i zacząć przemierzać go w ich poszukiwaniu. Choć czasami może to być dość długi i mozolny proces, znając odpowiedni poziom, na którym szansa na diamenty jest największa, może być on o wiele skuteczniejszy.

Wskazówka:

Aby sprawdzić poziom, na którym jesteś (głębokość) w Minecraft, naciśnij Przycisk F3 i zwróć uwagę na drugie pole w XYZ (Y).

Na jakim poziomie są Diamenty na wersji 1.18

W przypadku nowej wersji 1.18 i jej nowszych odpowiedników gracze określają najlepsze poziomy do kopania diamentów na poziomach od -50 do -64.

Za optymalne uznaje się poziomy -58 lub -59, które są wystarczającą głębokością, ale nie natrafiamy na bedrock, który może przeszkadzać w tworzeniu tuneli.

Co ciekawe, pomimo większych głębokości, szanse na znalezienie diamentów w wersji 1.18 nie wydają się mniejsze niż na poprzednich, a wielu graczy wręcz twierdzi, że z ich obserwacji są one nawet trochę większe niż dawniej.

Na jakim poziomie są Diamenty na wersjach 1.17.1 i starszych

W wersjach 1.17 i starszych, za najlepsze głębokości uznaje się 10-12. Wielu graczy upodobało sobie środkową z tych wartości, dlatego szuka swoich diamentów, przebywając na poziomie 11 (widząc wówczas również część poziomu 10 jak i 12).

Jak szybko znajdować diamenty?

Dobrym pomysłem na szukanie diamentów jest kopanie tuneli na poziomach, które znane są z częstego występowania surowca.

Budując tunele, dobrze jest wziąć ze sobą dużą ilość pochodni i co jakiś czas stawiać je po to, by rozświetlić sobie drogę. Warto jest stawiać pochodnie zawsze po jednej stronie (np. tylko po lewej lub tylko po prawej), ponieważ może to nam ułatwić znalezienie drogi do wyjścia, gdy stworzymy zbyt zaawansowane labirynty.

Diamenty mogą być kopane żelaznym, diamentowym, albo netherytowym kilofem. Nie próbuj kopać ich drewnianym, kamiennym, ani złotym.