Jak zmienić wersję Minecraft?

Zmiana wersji Minecraft
4 maja 2022

Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier komputerowych na świecie. Słynie między innymi z tego, że daje graczom naprawdę ogromną swobodę w kontekście tego, co chcą w niej robić.

Ta swoboda jest o tyle wyjątkowa, że Minecraft pozwala graczom dowolnie wybierać wersję gry, na której chcą się bawić. Dzięki temu mogą sami określić, która werjsa jest dla nich najlepsza.

Możliwość zmiany wersji Minecraft jest dostępna w komputerowej wersji oficjalnego Launchera Minecraft.

Zmiana wersji Minecraft jest bardzo prosta i można ją wykonać w kilku prostych krokach:

1W lewym górnym rogu Launchera Gry wybierz Instalacje.
2Naciśnij na przycisk Nowa instalacja.
3Nadaj nowej instalacji dowolną nazwę (może to być np. wersja gry), wybierz wersję, na której chcesz grać i ewentualnie określ kolejne parametry. Na końcu naciśnij Stwórz.
4Przejdź do zakładki Graj w lewym górnym rogu Launchera.
5Po lewej stronie od przycisku Graj wybierz z listy wersję, na której chcesz zagrać.
6Naciśnij Graj.

Po dodaniu do listy nowej instalacji gry, powinna być już ona dostępna przez cały czas. W dowolnym momencie możesz wybierać z listy dowolne zainstalowane wersje, na których chcesz grać.

Jeżeli zechcesz usunąć instalację, wejdź w menu Instalacje i najedź kursorem na konkretną z nich. Naciśnij na przycisk trzech kropek i wybierz opcję Usuń.

Dzięki zmianie wersji Minecraft możemy grać nie tylko w trybie singleplayer (dla jednego gracza), ale również online w trybie multiplayer, na różnych serwerach, przystosowanych do różnych wersji.