Jak sprawdzić ilość godzin w Minecraft?

Jak sprawdzić ilość godzin w Minecraft?
22 lipca 2022

Czasami chcemy sprawdzić ile czasu spędziliśmy w danej grze. Wiele popularnych gier umożliwia sprawdzenie tzw. „playtime” (czasu gry) w statystykach, a inne – dostępne np. na Steam – oferują sprawdzenie tego czasu na danej platformie.

W przypadku Minecraft, sprawa wygląda nieco inaczej. Przede wszystkim ze względu na dużą ilość jego wersji.

W tym poradniku dowiesz się:

Jak zobaczyć ilość godzin w Minecraft?

Przede wszystkim, zacznij od uruchomienia gry.

Naciśnij w niej przycisk ESC, aby ją zatrzymać. Kolejno wybierz opcję Statystyki.

Jak widzisz, już na pierwszej pozycji wyświetla się Czas gry.

Haczyk? To czas gry dla konkretnego świata. Oznacza to, że jeżeli chcesz sprawdzić swój całkowity czas gry, używając tego sposobu, powinieneś sprawdzić czas gry na każdym stworzonym przez siebie świecie i sprawdzić go także na serwerach multiplayer, na których zdarzało Ci się grać.

Byłoby z tym dość dużo zabawy, ale jeżeli nie usuwałeś swoich starych światów, a serwery, na których grałeś nadal istnieją i pozwalają na sprawdzenie czasu gry, nie jest to niemożliwe.

Jeżeli chcesz mieć większą kontrolę nad tym, ile czasu spędzasz w Minecraft i innych grach (lub aplikacjach), na przyszłość polecam Ci skorzystanie z zewnętrznych programów, jak np. RescueTime, które automatycznie śledzą i zapisują czas naszej gry/użytkowania danego programu. Oprócz tego pozwalają nam też sprawdzić, np. ile graliśmy w danym dniu, czy tygodniu.

Jak sprawdzić ilość godzin w aplikacji Minecraft?

Jeżeli grasz w Minecraft na telefonie, tablecie, czy jakimkolwiek innym urządzeniu, na którym dostępna jest aplikacja Minecraft, możesz sprawdzić swój czas gry w osiągnięciach.

W tym celu:

1. Otwórz aplikację Minecraft.

2. Stuknij ikonę Eliksiru w lewym dolnym rogu.

Jeżeli jesteś zalogowany w Minecraft, w tej zakładce powinieneś znaleźć osiągnięcia i statystyki (w tym czas gry).