Jak sprawdzić e-mail na telefonie?

Jak sprawdzić e-mail na telefonie?
31 stycznia 2022

Jeżeli używasz poczty e-mail, istnieje spora szansa, że potrzebujesz do niej dostępu także na swoim telefonie.

Na szczęście jest to bardzo proste i w łatwy sposób możesz sprawdzić swoją pocztę na mobilnym urządzeniu.

W tym poradniku dowiesz się:

Jak sprawdzić pocztę e-mail na telefonie?

Sposób 1: Skorzystaj z dedykowanej aplikacji

Dokładnie sprawdź, czy na swoim telefonie nie masz już zainstalowanej aplikacji do odbierania maili. Zwykle będzie nazywała się „Email” lub „Poczta”.

Takie aplikacje bardzo często są preinstalowane, co oznacza, że znajdują się w naszym systemie pomimo tego, że sami ich nie instalowaliśmy.

Jeżeli nie posiadasz takiej aplikacji lub aplikacja pozwala na dodanie tylko konkretnego maila (np. Gmail), a Ty posiadasz inny, możesz pobrać inną aplikację ze Sklepu Play (Android) lub App Store (iOS). Po prostu wyszukaj aplikacji o nazwie „Email” lub „Poczta” i zdecyduj się na którąś z popularniejszych. lub taką, która obsługuje dokładnie Twojego maila.

Po pobraniu aplikacji zaloguj się w niej na swoim koncie e-mail. Od tej pory dostęp do Twojej poczty powinien być możliwy za pomocą tej właśnie aplikacji.

Sposób 2: Zaloguj się do poczty przez przeglądarkę internetową

Jeżeli możesz zalogować się do swojej poczty na stronie internetowej, możesz zrobić to także na swoim telefonie. Oznacza to, że jeżeli masz swoją pocztę na przykład na Gmail, Onet, Wp, czy w Interii, nie musisz ściągać żadnej dodatkowej aplikacji, bo możesz zalogować się na stronie, tak samo jak możesz zrobić to na komputerze.

Choć zewnętrzny klient w postaci aplikacji zwykle będzie nieco wygodniejszy, w przypadku, w którym sprawdzasz maila na telefonie jedynie raz na jakiś czas, może to być również bardzo dobre rozwiązanie.

Jak sprawdzić jaki adres e-mail jest przypisany do telefonu?

Być może trafiłeś na ten poradnik, ponieważ chciałbyś sprawdzić adres e-mail, który został przypisany do Twojego telefonu.

W systemie Android możesz zrobić to poprzez wejście w:

Ustawienia -> Konta i synchronizacja -> Google

Nazwy tych opcji mogą nieznacznie różnić się w zależności od wersji Android lub samej nakładki systemowej.