Jak przesyłać zdjęcia z telefonu na telefon?

Jak przesyłać zdjęcia z telefonu na telefon?
7 stycznia 2022

W dzisiejszych czasach uwielbiamy dzielić się zdjęciami. Czasami dzielimy się nimi ze znajomymi, a czasami po prostu musimy coś przerzucić na swój drugi telefon. Niezależnie od celu, metody pozostają te same.

W tym wpisie przedstawię trzy najpopularniejsze metody na przesyłanie zdjęć z telefonu na telefon.

1. Przesyłanie zdjęć za pomocą Internetu

Jeżeli mamy dostęp do internetu, możemy z łatwością przesłać zdjęcia dzięki wielu różnego rodzaju platformom.

Jeśli do przesłania mamy zaledwie kilka zdjęć, w tym celu można skorzystać chociażby z maila, czy komunikatorów takich jak WhatsApp, czy Messenger. W ten sposób możemy wysłać wiadomość ze zdjęciami do kogoś znajomego lub nawet do samych siebie.

W przypadku, w którym mamy zamiar przesłać bardziej „hurtową” ilość zdjęć, najlepszym pomysłem może być skorzystanie z wirtualnego dysku, takiego jak na przykład Dysk Google, czy Dropbox. Dzięki temu prawdopodobnie będziemy mogli wrzucić o wiele więcej zdjęć, a przy tym nie męczyć się z pobieraniem ich po kolei.

2. Przesyłanie zdjęć za pomocą Bluetooth

Jeżeli oba telefony mają ten sam system operacyjny (np. Android), prawdopodobnie będzie można przesłać zdjęcia za pomocą Bluetooth.

W tym celu należy:

1. Włączyć Bluetooth w opcjach obu telefonów.

2. Połączyć telefonu za pomocą Bluetooth w ich ustawieniach.

3. Na telefonie, z którego mają zostać wysłane zdjęcia, przejść do galerii, wybrać zdjęcia, które chcemy przesyłać i nacisnąć ikonę udostępnienia, kolejno wybierając „Bluetooth”. Aby odebrać pliki na drugim telefonie, należy na nim zaakceptować transfer.

3. Przesyłanie zdjęć za pomocą komputera

W sytuacji, w której mamy do dyspozycji komputer, oraz kable do obu telefonów, jednym z najlepszych sposobów na przesyłanie dużej ilości zdjęć, będzie właśnie podłączenie obu telefonów do komputera. Po podłączeniu telefonu, na którym znajdują się zdjęcia, wystarczy wyrazić zgodę na przesyłanie plików i wejść w odpowiedni folder ze zdjęciami (np. DCIM) lub w przypadku iOS otworzyć aplikacje iTunes. Pliki możecie w prosty sposób wkleić w odpowiednim folderze drugiego telefonu.

Choć ten sposób może wydawać się najbardziej czasochłonny, ze względu na szybkość przesyłu może okazać się najlepszym, jeżeli macie do przesłania naprawdę sporo danych.