Jak sprawdzić czy ktoś ignoruje wiadomości na Messengerze?

Jak sprawdzić czy ktoś ignoruje wiadomości na Messengerze?
21 października 2022

Czasami możemy zastanawiać się, dlaczego ktoś nie odpisuje na nasze wiadomości na Messengerze. W tym poradniku przedstawię kilka wskazówek, które będą mogły pomóc Wam ustalić, czy dana osoba Was ignoruje.

Uwaga!:

Pamiętaj, że nie każdy korzysta z Messengera na co dzień. Jeżeli ktoś Ci nie odpisuje, nie zawsze musi to być celowe. Czasami może zdarzyć się sytuacja, w której np. dana osoba nie będzie się logowała do aplikacji, lub po prostu zapomni o odpisaniu na Twoją wiadomość.

Oto kilka sygnałów, które mogą Wam pomóc w ustaleniu tego, czy jesteście ignorowani:

1. Po wysłaniu wiadomości po prawej stronie wyświetlił się ptaszek (✓), zamiast zdjęcia osoby, do której napisaliście.

Oznacza to, że wiadomość została poprawnie wysłana, jednak nie została jeszcze odczytana przez adresata. W większości przypadków oznacza to, że po prostu dana osoba nie zobaczyła jeszcze wiadomości, choć istnieje możliwość, że odczytała ją bez dostępu do internetu lub bezpośrednio z powiadomienia na urządzeniu — wtedy mimo wszystko jej zdjęcie może się nie pokazać, choć to raczej rzadki scenariusz.

2. Po wysłaniu wiadomości po prawej stronie wyświetliła się miniaturka zdjęcia profilowego osoby, do której napisaliście.

Oznacza to, że Wasza wiadomość została odczytana. Jeżeli nie dostaliście odpowiedzi, może to być związane z tym, że dana osoba zignorowała Waszą wiadomość lub po prostu uznała odpisywanie na nią za niekonieczne. Może też zdarzyć się tak, że po prostu zapomniała odpisać, albo w danej chwili nie miała na to czasu. Jeśli sprawa jest ważna, w takiej sytuacji możecie po jakimś czasie napisać do tej osoby jeszcze raz lub spróbować skontaktować się z nią w inny sposób. Stanowczo jednak odradzam zachowania zahaczające o spam, czyli ciągłe pisanie do danej osoby i wysyłanie jej mnóstwa wiadomości — zwykle jedna dodatkowa powinna wystarczyć, a to, że ktoś nie odpisał Wam przez dwa dni, wcale nie musi oznaczać, że nie chciał, lub że jest na Was obrażony — mógł po prostu nie mieć na to czasu.

3. Wyświetla Wam się komunikat „Nie możesz odpowiedzieć na tę konwersację” lub „Ta osoba jest niedostępna”, gdy próbujecie do niej napisać.

Taki komunikat może, choć nie musi oznaczać, że zostaliście zablokowani.

W takiej sytuacji, jeśli sprawa jest ważna, możecie spróbować skontaktować się z daną osobą w inny sposób, lub poprosić o kontakt w Waszym imieniu Waszego znajomego.

Więcej na temat tych komunikatów możecie przeczytać w poradnikach Co widzi osoba zablokowana na Messengerze oraz Ta osoba jest niedostępna w Messengerze.