Jak sprawdzić hasło do konta Facebook?

Jak sprawdzić hasło do konta Facebook?
14 października 2022

Czasami zapomnimy, jakie mamy hasło, a nie będziemy chcieli go zmieniać. W takiej sytuacji możemy spróbować je sprawdzić.

W tym poradniku zakładam, że nie zapisaliście swojego hasła na kartce, ani w żadnej aplikacji przechowującej hasła (tzw. menedżer haseł) – jeżeli jednak tak jest, zacznijcie od poszukiwań hasła właśnie w tamtych miejscach.

Nowoczesne aplikacje i serwisy internetowe, podobnie jak Facebook nie pozwalają nam na wysłanie naszego hasła np. mailem — i słusznie, bo byłoby to mało bezpieczne. Istnieją jednak inny sposób, który również może przynieść pożądany efekt.

Oto on:

Sprawdzenie hasła w przeglądarce internetowej

Jeżeli zapisaliście hasło w przeglądarce (np. w Chrome), możecie sprawdzić swoje hasło na liście haseł. Aby to zrobić, zwykle wystarczy wejść w Ustawienia (ikona trzech pionowo ustawionych kropek w prawym górnym rogu -> Ustawienia) i w Menu po lewej stronie wybrać Autouzupełnianie i przejść do sekcji Menedżer haseł.

Jeżeli odnajdziecie tam hasło do swojego konta Facebook, po prostu kliknijcie ikonę oka, aby je zobaczyć (przeglądarka wówczas prawdopodobnie poprosi Was o hasło/PIN do konta w systemie operacyjnym).

Zapisane hasło do kotna na Facebooku

Jeżeli wszystko się powiedzie, w miejscu kropek powinniście móc zobaczyć odszyfrowane hasło.

Zobacz także: Jak zmienić hasło do konta Facebook?