Jak usunąć konto na Tinderze?

Jak usunać konto na Tinderze?
21 października 2022

Tinder to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych aplikacji randkowych w Polsce, jak i na całym świecie. Choć wiele par poznało się właśnie za sprawą tej aplikacji, z czasem, może się stać ona dla nas bezużyteczna ze względu na zrealizowanie przez nas naszego celu (czego każdemu serdecznie życzę!).

Jeżeli udało Ci się już kogoś znaleźć, lub z innego powodu chcesz zrezygnować z posiadania konta na Tinderze, w tym poradniku przedstawię proces usuwania konta krok po kroku.

Kiedy i dlaczego warto usunąć konto na Tinderze?

1. Jeżeli już nikogo nie szukacie, warto skasować nie tylko aplikację, ale i całe konto. Dzięki temu Wasz profil nie powinien się już wyświetlać innym. W ten sposób oszczędzicie tym osobom czas, a samym sobie darujecie ewentualnych niekomfortowych sytuacji, w których jakiś znajomy powie Wam, że „widział Was na Tinderze po tym, gdy już kogoś znaleźliście”. Oczywiście, w tej sytuacji, jeśli chcecie, możecie też po prostu wyłączyć opcję „Pokaż mój profil na Tinderze” w ustawieniach konta — dzięki temu bez usuwania profil przestanie być widoczny dla innych osób (pozostanie jednak widoczny dla Twoich par i osób, które polubiłeś, a także będziesz mieć nadal możliwość zobaczenia swoich par i prowadzenia z nimi rozmów).

2. Niektóre osoby usuwają też konta w celu założenia po jakimś czasie kolejnego i uzyskania efektu „świeżego startu”. Choć nie polecamy tej praktyki, doświadczenie pokazuje, że nowe konta cieszą się przez kilka godzin nieco większą popularnością — dla przykładu, osobiście zakładając konto na Tinderze, zgromadziłem tyle samo polubień w pierwszy wieczór jego posiadania co przez kolejny tydzień. Znam osoby, które regularnie kasują w ten sposób i zakładają nowe konta, jednak jest to dość czasochłonne, a wykonywane zbyt często może wcale nie przynieść pozytywnych efektów, a wręcz odwrotne, bo konto będzie musiało np. na nowo nauczyć się, które z Waszych zdjęć jest najlepsze (jeżeli włączyliście funkcję automatycznego sortowania zdjęć).

Usuwanie konta na Tinderze krok po kroku

1. Włącz aplikację lub stronę internetową Tinder.

2. Naciśnij na swoje zdjęcie w lewym górnym rogu aplikacji lub strony internetowej.

3. Wybierz opcję „Ustawienia” pod zdjęciem profilowym.

4. Zjedź na sam dół i naciśnij „Usuń konto”.

5. Kliknij szary napis „Usuń moje konto” lub na różowy przycisk „Uśpij moje konto” jeśli chcesz je po prostu zawiesić na jakiś czas jego widoczność dla innych użytkowników.

6. Określ, dlaczego chcesz usunąć swoje konto.

7. Jeśli jesteś pewien swojej decyzji, wybierz opcję „Usuń moje konto”.