Jak przeglądać Facebooka bez logowania?

Facebook
4 listopada 2022

Nie każdy lubi posiadać konta na portalach społecznościowych, zwłaszcza jeżeli korzysta z nich sporadycznie.

Przyznam szczerze, że gdyby nie to, że przez Facebooka utrzymuję kontakt z kilkoma osobami (upodobały sobie akurat tę platformę), też pewnie już dawno nie miałbym tam konta. Wiem jednak, że od czasu do czasu, wielu z nas chce coś sprawdzić na tej platformie, dlatego w tym wpisie pokażę, jak można zrobić to bez logowania.

Przeglądanie Facebooka za pomocą wyszukiwarki

Jeżeli chcesz wejść na jakiś fanpage, grupę, lub profil danej osoby, możesz spróbować wyszukać to za pomocą swojej ulubionej wyszukiwarki, jak na przykład Google.

W tym celu wpisz w wyszukiwarkę na przykład: [nazwa profilu osoby lub fanpage] facebook

Wyszukiwanie na Facebooku za pomocą Google

Specjalne wyszukiwarki do mediów społecznościowych

Istnieją pewne strony, które pozwalają jeszcze łatwiej przeszukiwać media społecznościowe, w tym Facebooka.

Jedną z takich stron jest Social Searcher.

Aby z niego skorzystać, wystarczy wpisać wyszukiwana frazę, jak np. nazwę profilu osoby lub fanpage, czy chociażby hasztagu.

Wygenerowane wyniki powinny obejmować profile i posty powiązane z wpisaną frazą.

Przeglądanie Facebooka za pomocą czyjegoś konta

Nawet jeśli nie masz konta na Facebooku, prawdopodobnie ma je co najmniej jeden z Twoich znajomych> Jeśli chcesz coś tylko sprawdzić, możesz poprosić ich o pomoc.

Dla przykładu: moja mama nie używa Facebooka, ale interesuje się pewnymi targami, które kilka razy w roku odbywają się w naszym mieście. Organizatorzy zawsze ogłaszają miejsce i czas na swoim profilu na Facebooku, dlatego Mama raz na jakiś czas prosi mnie o to, żebym pomógł jej sprawdzić, czy pojawiły się na ten temat jakieś nowe informacje.

Podobnie Ty możesz poprosić kogoś, kto posiada konto lub potrafi obsługiwać Facebooka o wyszukanie tego, co Cię interesuje. Jeżeli jednak potrzebujesz regularnego dostępu, rozważ założenie własnego konta lub korzystanie z Facebooka jako niezalogowany użytkownik.

Dlaczego warto zalogować się na Facebooku?

Jeżeli posiadasz już konto, a nie chcesz się zalogować, bo na przykład korzystasz z czyjegoś urządzenia, możesz rozważyć użycie trybu Incognito.

Jeżeli jednak nie posiadasz konta, może jednak warto byłoby je założyć? Rejestracja, jak i korzystanie z Facebooka są bezpłatne. Jeśli martwisz się o swoją prywatność, nikt nie każe Ci wrzucać żadnych zdjęć i treści, a dodatkowo możesz zablokować wyświetlanie rozmaitych informacji na Twój temat innym użytkownikom (np. daty urodzenia).

Rejestracja zajmuje zwykle maksymalnie kilka minut i możesz jej dokonać na stronie głównej Facebooka.