Jak odzyskać zdjęcia z WhatsApp?

Jak odzyskać zdjęcia z WhatsApp?
16 listopada 2022

Zmieniliście telefon, ktoś usunął wysłane do Was zdjęcia, a może po prostu nie możecie ich odnaleźć?

W tym poradniku pokażę kilka sposobów na to jak w prosty sposób można przywrócić usunięte zdjęcia z aplikacji WhatsApp.

Choć żaden przedstawiony tu sposób nie gwarantuje stuprocentowej skuteczności, każdy może skutecznie pomóc odzyskać zdjęcia z WhatsApp. Jeżeli jeden z nich nie zadziała, warto rozważyć spróbowanie kolejnego.

Sprawdź, czy zdjęcia nie znajdują się w Galerii

Pierwszą rzeczą, którą proponuję Wam zrobić, jest wejście w galerię zdjęć urządzenia (czyli np. Waszego smartfona). Wejdźcie w albumy i odszukajcie ten, który ma w nazwie „WhatsApp”.

W tym albumie powinny znajdować się wszystkie zdjęcia, które były wysyłane do Was za pomocą tej aplikacji, w tym także te, które mogły zostać usunięte, lub te, których z jakiegoś powodu nie możecie odnaleźć w danym wątku. Poszukajcie na spokojnie, najlepiej filtrując zdjęcia według daty, ponieważ jeżeli dane zdjęcie było do Was wysłane i je otrzymaliście, prawdopodobnie gdzieś tam się znajduje.

Zaloguj się do WhatsApp Web

WhatsApp posiada swoją wersję przeglądarkową, z której możecie korzystać między innymi za pomocą komputera.

W tym celu zalogujcie się do swojego konta na stronie WhatsApp Web.

Po zalogowaniu przejdźcie do konwersacji, w której znajdują się usunięte zdjęcia. Możliwe, że pomimo tego, że z jakiegoś powodu były niedostępne w aplikacji mobilnej, będzie można je zobaczyć w wersji przeglądarkowej.

Skorzystaj z Kopii Zapasowej

Jeżeli powyższe sposoby zawiodły, a Wam bardzo zależy na odzyskaniu jakichś zdjęć, dobrym pomysłem może być skorzystanie z kopii zapasowej.

Jeżeli opcja tworzenia kopii zapasowych była aktywna, wejdźcie w menu WhatsApp i znajdźcie zakładkę „Ustawienia”. Przejdźcie do opcji „Czaty” i „Kopia zapasowa czatów”.

Przywrócenie sporządzonej wcześniej kopii zapasowej co prawda nie gwarantuje odzyskania zdjęć, ale w wielu przypadkach może okazać się najskuteczniejszym sposobem.

Uwaga! Pamiętajcie, że przywracając kopię zapasową możecie utracić wiadomości i zdjęcia, które były wysyłane po jej sporządzeniu.

Jeżeli chcecie przywrócić kopię zapasową, zalecam skorzystanie z poradnika dostępnego na stronie WhatsApp: Jak przywrócić historię czatów?