Jak znaleźć stare Tweety?

Jak znaleźć stare Tweety?
9 września 2022

Obserwowane przez Was osoby mogą mieć wrzucone wiele tysięcy Tweetów. W takiej sytuacji ciężko jest znaleźć te starsze, ponieważ ręczne przeglądanie takiego profilu mogłoby zająć wiele godzin.

Twitter umożliwia jednak korzystanie z bardzo zaawansowanej wyszukiwarki, która może pomóc Wam w łatwy sposób znaleźć interesujące Was Tweety z przeszłości.

Wyszukiwanie starych Tweetów krok po kroku

Aby znaleźć stare Tweety:

1. Przejdź na stronę https://twitter.com/search-advanced?lang=pl (na komputerze) lub https://mobile.twitter.com/search-advanced (na urządzeniach mobilnych).

2. Określ konta, z jakich mają być wyszukiwane Tweety w polu „Z tych kont”.

Określanie kont w wyszukiwaniu na Twitterze

3. Wprowadź zakres dat, z których chcesz wyszukać Tweety.

Ustawianie zakresu dat w wyszukiwaniu na Twitterze

4. Naciśnij „Szukaj” w prawym górnym rogu okna.

Używanie przycisku "Szukaj" na Twitterze

Po naciśnięciu tego przycisku, jeżeli uda się znaleźć jakieś Tweety pasujące do kryteriów, powinny zostać one wyświetlone.

Wyświetlone stare Tweety

Jak zobaczyć usunięte Tweety?

Być może szukasz Tweeta, który został usunięty.

W takiej sytuacji możesz spróbować skorzystać z internetowych archiwów, jak na przykład to dostępne na stronie Web.archive.org.

Wystarczy, że wprowadzisz tam link do jakiegoś konta na Twitterze, a archiwum powinno wskazać ewentualne interaktywne zrzuty z danych okresów.

Wyszukiwanie starych Tweetów w Archiwum

Choć ta metoda nie zawsze się sprawdzi (zwłaszcza w przypadku mniej popularnych/aktywnych kont), w przypadku, w którym szukasz usuniętych Tweetów, nie ma zbyt wielu lepszych alternatyw.