Ta osoba jest niedostępna w Messengerze

Ta osoba jest niedostępna na Messengerze
21 marca 2022

Podczas wysyłania wiadomości na Messengerze, czasami można natknąć się na następujący komunikat:

Ta osoba jest niedostępna.

Zwykle skutkuje on niewysłaną wiadomością. W tym poradniku opiszę co może być przyczyną, oraz co zrobić w takich sytuacjach.

Jak naprawić błąd „ta osoba jest niedostępna w Messengerze”?

Trzeba zacząć od tego, że sam błąd nie zawsze oznacza to samo. Powodów może być kilka, więc musimy ustalić, z którym mamy do czynienia, zanim podejmiemy odpowiednie kroki w celu naprawy błędu.

Oto najczęstsze przyczyny i rozwiązania:

1. Osoba, do której piszesz, może nie mieć Cię na liście swoich znajomych.

Niektórzy użytkownicy blokują otrzymywanie wiadomości od nieznajomych. W takiej sytuacji możesz wysłać tej osobie zaproszenie lub skontaktować się z nią w inny sposób. Możesz na przykład poprosić o kontakt w Twoim imieniu znajomego, który jest w Facebookowym gronie znajomych danej osoby.

2. Adresat wiadomości mógł Cię zablokować.

Sam komunikat to niewystarczający sygnał, żeby na 100% stwierdzić, że dana osoba Was zablokowała. Jest to jedna z kilku możliwych przyczyn.

Jeżeli podejrzewasz, że mogło tak się stać, możesz spróbować skontaktować się z daną osobą np. za pośrednictwem innej platformy.

Pamiętaj, żeby się tym specjalnie nie przejmować. Raz jeszcze przypominam, że to tylko jedna z wielu możliwości, dla których mógł wystąpić ten błąd. Dana osoba wcale nie musiała Cię zablokować.

3. Konto odbiorcy wiadomości mogło zostać dezaktywowane lub usunięte.

Niektórzy z czasem decydują się na usunięcie lub czasowe dezaktywowanie swojego konta na Facebooku. Wówczas również nie będziemy mogli wysłać do nich wiadomości.

Upewnij się więc, czy aby na pewno konto osoby, do której piszesz, jest nadal aktywne.

4. Upewnij się, czy to Ty przez przypadek nie zablokowałeś swojego rozmówcy.

W skrajnych przypadkach może okazać się, że nie możesz napisać do osoby, ponieważ samemu ją zablokowałeś.

Otwórz okno rozmowy z daną osobą, naciśnij na strzałkę obok nazwy jej użytkownika i jeśli okaże się, że osoba jest zablokowana, a Ty chcesz do niej napisać, odblokuj ją.

5. Powodem może być też awaria samej platformy, czy problem z Twoim połączeniem.

Czasami problemem jest najzwyklejsza usterka techniczna.

Jeżeli problem pojawił się w aplikacji Messenger, spróbuj wysłać wiadomość przez przeglądarkę internetową lub odwrotnie.

Jeżeli bardzo Ci się nie śpieszy, odczekaj kilka godzin i spróbuj odezwać się do danej osoby po jakimś czasie.

Jeżeli wśród tych powodów nie znaleźliście właściwego lub nadal nie jesteście pewni, co się stało, spróbujcie wyjaśnić to z daną osobą. Możecie odezwać się do niej na inny sposób lub poprosić Waszego wspólnego znajomego o to, by skontaktowała się z nią w Waszym imieniu.

Możliwości jest całe mnóstwo, dlatego odradzam zakładanie z góry, że np. zostaliście przez daną osobę zablokowani, bo wcale nie musiało tak się zdarzyć.

Co to znaczy, że ta osoba jest niedostępna w Messengerze?

Komunikat „Ta osoba jest niedostępna” może wyświetlić się w Messengerze z wielu różnych powodów. Oznacza on, że z jakiejś przyczyny nie możecie wysłać wiadomości do danej osoby. Może to być między innymi spowodowane blokadą, usuniętym kontem użytkownika, czy też zwykłymi problemami technicznymi.

Jeżeli nie wiecie, dlaczego mogło się tak stać, listę najpopularniejszych przyczyn i rozwiązań znajdziecie w punkcie powyżej.

Co jeżeli ta osoba jest niedostępna w Messengerze po odblokowaniu?

Być może odblokowaliście danego użytkownika, ale podczas próby wysłania do niego wiadomości nadal pokazywał Wam się błąd mówiący o tym, że ta osoba jest niedostępna.

W takiej sytuacji zazwyczaj może to oznaczać, że choć Wy odblokowaliście jakąś osobę, ona nadal Was blokuje.

Może to być też jeden z powodów wymienionych na liście najczęstszych przyczyn na górze tego poradnika, jednak jeśli kogoś blokujecie, z doświadczenia wiem, że druga osoba „lubi” odwdzięczyć się tym samym.

Jeżeli tak się dzieje, najprościej może być po prostu skontaktować się z tą osobą za pomocą jakiejś innej platformy i poprosić ją o to, by Was odblokowała.