Propozycja znajomości w powiadomieniach na Facebooku

Propozycja znajomości w powiadomieniach na Facebooku
4 marca 2022

Prawdopodobnie nieraz zdarzyło Wam się otrzymać wiadomość „Masz nową propozycję znajomości od […]” w Waszych powiadomieniach na Facebooku.

Jeżeli zastanawiasz się, co oznacza tego rodzaju propozycja, w tym wpisie odpowiem na kilka najczęściej zadawanych pytań.

Czy propozycja znajomości to zaproszenie?

Propozycja znajomości to nie zaproszenie.

Oznacza to, że jeżeli wyświetli nam się propozycja znajomości z użytkownikiem XYZ, ten użytkownik nie zaprosił nas do znajomych. Prawdopodobnie Facebook uznał, że możemy się z tym użytkownikiem znać i po prostu zaproponował nam, żebyśmy zaprosili go do grona swoich znajomych, jeżeli rzeczywiście tak jest.

Propozycje znajomości najczęściej dotyczą osób, z którymi mamy na przykład wspólnych znajomych. Wówczas istnieje duże prawdopodobieństwo na to, że rzeczywiście znamy daną osobę. Facebook w ten sposób pomaga nam odnajdować na nim naszych znajomych nawet w sytuacji, w których nie wyszukaliśmy ich ręcznie.

Co zrobić z propozycją znajomości na Facebooku?

Propozycję znajomości można:

  • Przyjąć — wówczas do osoby zostanie wysłane zaproszenie do grona Waszych znajomych. Jeżeli je zaakceptuje, zostanie dodana do Waszych znajomych.
  • Usnąć — jeżeli zależy Wam na czystej liście powiadomień, to o propozycji znajomości możecie bez problemu usunąć. Dana osoba nie powinna zobaczyć o tym żadnej informacji, więc nie musicie się tym dodatkowo przejmować.
  • Zignorować — nic nie stoi na przeszkodzie, by po prostu nie odpowiedzieć na propozycję znajomości. Wówczas, podobnie jak w przypadku usunięcia, nie zostanie podjęta żadna akcja, choć samo powiadomienie od razu nie zniknie z Waszej listy.

Wybór oczywiście należy do Was. Osobiście, jeżeli znam daną osobę, czasami wysyłam jej zaproszenie. Jeżeli nie jestem pewien czy ją znam, ignoruję i zostawiam na swojej liście, ponieważ wiem, że być może jak zmieni swoje zdjęcie profilowe, okaże się, że znamy się całkiem dobrze, tylko po prostu jej nie poznałem.