Jak pobrać Film z Facebooka w 2022

Jak pobrać film z FB?
2 marca 2022

Sposobów na pobieranie filmów z Facebooka było zawsze całkiem sporo. Niestety, znaczna część z nich dziś już po prostu nie działa.

W tym poradniku przedstawię jednak dwa proste sposoby, które mogą umożliwić nam skuteczne pobranie filmu z Facebooka.

1. Wtyczka do przeglądarki

Nowoczesne przeglądarki pozwalają na zwiększenie ich możliwości poprzez doinstalowywanie dodatkowych rozszerzeń, czyli tak zwanych wtyczek.

W sieci znajdziemy całe mnóstwo wtyczek, które mogą umożliwić nam pobieranie filmów, w tym także tych z Facebooka. Jedną z najpopularniejszych wtyczek do przeglądarek Chrome (i innych bazujących na Chrome, jak np. Edge) jest wtyczka Video Downloader professional.

Po instalacji wystarczy odświeżyć Facebooka (F5) i nacisnąć na ikonę wtyczki lewym przyciskiem myszy (powinna znaleźć się w prawym górnym rogu przeglądarki lub w zakładce z rozszerzeniami).

Jeżeli wtyczka wykryje na danej stronie jakiś filmik, powinna umożliwić nam jego pobranie.

Pobieranie filmów z Facebooka wtyczką

2. Darmowe narzędzie online

Oglądając film na Facebooku, możemy spróbować skopiować jego link. Jeśli jest dostępny, wystarczy nacisnąć na ikonę trzech kropek (zwykle w prawym górnym rogu posta) i wybrać opcję „Kopiuj link”.

Skopiowany link można odczytać w jednym z darmowych narzędzi online. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce np. „Download facebook videos online”. Ja w ten sposób trafiłem np. na tę stronę.

3. Kontakt z osobą, która wrzuciła film

Jeżeli film został wrzucony przez jakąś osobę lub fanpage, ale nie możesz go pobrać, możesz spróbować się skontaktować.

Za pomocą Messengera zwykle można napisać zarówno do różnych osób, jak i stron fanowskich (fanpage’y).

Jeżeli poprosisz o przesłanie Ci filmiku, całkiem możliwe, że dana osoba lub fanpage postanowią go Tobie udostępnić.

Co istotne, jeżeli planujesz dany film jakoś wykorzystywać, tak czy siak, w pierwszej kolejności należy skontaktować się z jego autorem i zapytać go o pozwolenie.