Jak sprawdzić kod znajomego na Steam

16 marca 2022

Użytkowników Steam jest na tyle dużo, że ich nicki (nazwy), bardzo często się powtarzają. Mi wydaje się, że mam dość unikalny, a mimo tego na Steamie dzielę go z kilkunastoma innymi użytkownikami. Kilkanaście osób wpadło na dokładnie ten sam pomysł.

Nie widzę w tym nic złego, ale zawsze gdy ktoś dodawał mnie do znajomych, musiałem dokładnie tłumaczyć, że mam na avatarze (zdjęciu profilowym) ustawiony czarny samochód na niebieskim tle.

Dzięki kodowi znajomego inna osoba może dodać mnie przez wklejenie kodu, której jej prześlę. Nie musi więc trudzić się ze wpisywaniem mojego nicku, ani z wyszukiwaniem mojego profilu pośród całego mnóstwa innych o tej samej nazwie.

Aby znaleźć swój kod znajomego, należy wykonać następujące kroki:

1. Zaloguj się na swoje konto Steam.

2. Na górze w menu najedź kursorem myszy na swój nick. Powinien znajdować się on po prawej stronie od zakładki „SPOŁECZNOŚĆ”.

3. Z rozwijanego menu wybierz opcję „Znajomi”.

Opcja Znajomi na Steam

4. Na liście „Twoi znajomi” kliknij zielony przycisk „Dodaj do znajomych”. Nawet jeśli nie chcesz nikogo dodawać, to właśnie tam znajdziesz Twój kod.

Dodawanie do znajomych na Steam

5. Na górze powinien wyświetlić się teraz Twój kod znajomego. Możesz go skopiować (np. przyciskiem kopiuj) lub alternatywnie podać znajomemu niżej znajdujący się link do szybkiego zaproszenia.

Kod znajomego na Steam

Jak dodać znajomego po jego kodzie na Steam?

Jeżeli ktoś wysłał nam swój kod znajomego, możemy dodać go do naszych znajomych w bardzo prosty sposób.

W tym celu wybierz odpowiednio Swój nick w menu (np. Adam) -> Znajomi -> Dodaj do znajomych (możesz użyć wyżej zamieszczonej instrukcji).

W sekcji „Dodaj do znajomych” skorzystaj z opcji „Wprowadź kod znajomego, by nawiązać z nim kontakt”.

Wpisywanie kodu znajomego

Wklej lub wpisz w to pole kod, który wysłał Ci Twój znajomy i naciśnij Enter.

Gdy wyświetli się profil Twojego znajomego, naciśnij przycisk „Wyślij zaproszenie”.

Wysyłanie zaproszenia z kodu Steam