Jak naprawić Błąd 2000 na Twitch

Błąd 2000 na Twitch
7 listopada 2022

Twitch.tv to od wielu lat jedna z najpopularniejszych platform streamingowych na świecie. Każdego dnia nadawane są na niej transmisje na żywo z różnych gier i aktywności, realizowane przez jej użytkowników (tzw. streamerów).

Pomimo wielu niewątpliwych zalet platformy Twitch, jak na wielu innych, raz na jakiś czas mogą wystąpić na niej pewne błędy. Jednym z najczęściej spotykanych jest błąd 2000. W tym wpisie pokażę Wam, jak możecie go rozwiązać.

Odśwież Streama

Tak samo jak w przypadku problemów z komputerami, zwykle jednym z podawanych rozwiązań jest restart komputera (wyłączenie i włączenie), tak w przypadku stron internetowych najłatwiej jest po prostu je odświeżyć.

W tym celu naciśnij na przycisk „Odśwież” w przeglądarce lub skorzystaj z klawisza F5 na klawiaturze. Jeżeli to nie pomoże, spróbuj skrótu klawiszowego CTRL + SHIFT + R lub skrótu klawiszowego SHIFT + F5.

Jeżeli błąd wystąpi w aplikacji, spróbuj ją zresetować. W tym celu najlepiej całkowicie ją wyłącz i włącz ponownie.

Sprawdź połączenie internetowe

Upewnij się, czy Twój internet działa, oraz czy masz wystarczająca prędkość. Do komfortowego oglądania transmisji na żywo w dzisiejszych czasach, dobrze byłoby mieć internet o prędkości pobierania co najmniej 5 Mbit/s.

Prędkość internetu możesz sprawdzić w jednym z darmowych speed testów, np. na stronie SpeedTest.pl.

W przypadku, w którym prędkość jest zbyt mała, rozważ odłączenie innych urządzeń, zaprzestanie np. pobierania innych rzeczy w tle, lub skontaktuj się ze swoim dostawcą internetu.

Zaktualizuj przeglądarkę

Może się zdarzyć, że na przykład Twoja przeglądarka nie będzie obsługiwała jakiejś nowej technologii wykorzystywanej przez Twitch.

Warto wykluczyć taką opcję i zaktualizować najnowszą wersję jednej z najpopularniejszych przeglądarek (np. Chrome, Edge, Opera, czy Firefox).

Zmniejsz jakość odtwarzania lub poproś streamera o zmniejszenie Bitrate

Jeżeli Twój internet nie daje rady, możesz spróbować obniżyć jakość odtwarzania, a idealnie by było, gdyby streamer zmienił w swoim programie ustawienie „Video Bitrate” na mniejsze.

Choć większy Bitrate pozwala na osiągnięcie lepszej jakości transmisji, gdy ta wartość będzie zbyt duża, widzowie ze słabym internetem mogą mieć problemy z oglądaniem takiej transmisji, dlatego każdy streamer powinien znaleźć złoty środek w postaci Bitrate’u zapewniającego dobrą jakość obrazu, a jednocześnie nie obciążającego zbyt internetu u jego odbiorców. Zwykle taki bitrate powinien wynosić od około 3000-5000 Kbps, choć może to zależeć m.in. od dynamiki streamowanego obrazu (np. szybkie gry zwykle wymagają go więcej niż te powolne, turowe, w których nie dzieje się zbyt wiele na ekranie).

Wyczyść pamięć podręczną przeglądarki

Włącz tryb incognito i sprawdź, czy stream działa Ci na nim poprawnie. Jeśli tak, rozwiązaniem może być wyczyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki lub to, co opiszę w kolejnym punkcie (wyłączenie rozszerzeń).

Aby wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź dedykowaną jej instrukcję lub poszukaj takiej opcji w ustawieniach. Zazwyczaj można to zrobić bardzo szybko za pomocą skrótu klawiszowego CTRL + SHIFT + DELETE i określenia poszczególnych parametrów.

Czyszczenie pamięci podręcznej w przeglądarce Edge

Wyłącz rozszerzenia

Błąd 2000, jak i wiele innych błędów na stronach internetowych mogą występować przez wadliwe lub kolidujące z treścią danej strony rozszerzenia, czyli dodatki do przeglądarki.

Jeżeli nie udało Ci się naprawić błędu za pomocą innych, przedstawionych wcześniej sposobów, bardzo możliwe jest, że taki błąd spowodowany jest właśnie przez jakieś rozszerzenie.

Aby go naprawić, spróbuj wyłączać kolejne rozszerzenia i na bieżąco sprawdzać poprzez odświeżanie transmisji, czy wyłączenie konkretnego rozszerzenia naprawiło problem. Gdy się tak stanie, prawdopodobnie będzie to oznaczało, że błąd był spowodowany właśnie przez dane rozszerzenie.