Jak sprawdzić hasło do Netflix?

Jak sprawdzić hasło do Netflix?
26 października 2022

Zapomniałeś hasła do Netflix i nie możesz zalogować się na swoje konto? A może po prostu chcesz podać hasło osobie, z którą dzielisz pakiet rodzinny?

W tym poradniku pokażę sposoby na proste sprawdzenie hasła do Netflix.

Jak sprawdzić hasło do Netflix zapisane w przeglądarce internetowej?

Wiele przeglądarek internetowych pozwala na wygodne przechowywanie w nich zapisanych haseł. Dzięki temu, nie tylko nie musimy ich za każdym razem wpisywać, ale też możemy je z łatwością podejrzeć, jeżeli okaże się, że któregoś z nich zapisaliśmy.

Sposób podglądania naszych haseł może różnić się w zależności od używanej przeglądarki, jednak zwykle wygląda w następujący sposób:

Instrukcja krok po kroku:

1. Naciśnij na przycisk trzech kropek w prawym górnym rogu przeglądarki ().

2. Wybierz „Ustawienia”.

3. Po lewej stronie znajdziesz menu. Wejdź w zakładkę „Autouzupełnianie”.

4. Przejdź do „Menadżer haseł”.

5. Odnajdź na liście Netflix i naciśnij ikonkę oka obok nazwy użytkownika konta, do którego chcesz sprawdzić hasło.

Jak zresetować hasło do Netflix jeśli zapomniało się, jakie było wcześniej?

Jeżeli nie pamiętasz hasła, konieczny będzie jego reset i ustawienie nowego hasła. Pamiętaj, że w obecnych czasach z reguły nie wysyła się już zapomnianych haseł np. mailem, ponieważ była to dość niebezpieczna metoda.

Instrukcja krok po kroku:

1. Wejdź na stronę netflix.com/pl/LoginHelp lub ręcznie na stronę główną Netflix -> Zaloguj się -> Szary napis „Potrzebujesz Pomocy?” pod ikoną „Zaloguj się”, jeśli nie chcesz korzystać z powyższego linka.

2. Wybierz czy chcesz zresetować hasło za pomocą maila, czy numeru telefonu i wprowadź daną formę kontaktu (np. adres e-mail) i kliknij niebieski przycisk.

Resetowanie hasła do konta Netflix

Jeśli nie pamiętasz adresu e-mail lub telefonu, kliknij napis znajdujący się pod przyciskiem „Wyślij wiadomość e-mail” na stronie przywracania hasła w Netflix.

3. Postępuj zgodnie z kolejnymi instrukcjami formularza Netflix i wprowadź swoje nowe hasło do konta, najlepiej takie, które tym razem uda Ci się zapamiętać lub takie, które umieścisz np. w menedżerze haseł.

Inne sposoby na sprawdzenie hasła do Netflix

Jeżeli nie chcesz resetować hasła do Netflix, a przeglądarka nie zapamiętała Twojego wcześniejszego hasła, możesz jeszcze spróbować odszukać hasło w menedżerze haseł, o ile z niego korzystasz. Jeżeli nie korzystasz z menedżera haseł, przypomnij sobie, czy nie zapisywałeś swojego hasła lub jakiejś podpowiedzi np. na kartce. Jeśli tak, być może nadal się na niej znajduje?