Jak grać w Brawl Stars na komputerze?

Granie na komputerze
16 listopada 2022

Brawl Stars to bardzo popularna gra z gatunku Battle Arena. Jej mobilną wersję ze sklepu Play pobrano dotąd ponad 100 milionów razy!

Część osób preferuje jednak bardziej „tradycyjną” formę grania i chciałoby zagrać w Brawl Stars na swoim komputerze.

W tym poradniku pokażę Wam prostą metodę, która to umożliwia.

Instalacja Brawl Stars na komputerze

Brawl Stars, jako gra typowo mobilna, nie posiada wersji dedykowanej komputerom. Na szczęście, istnieje kilka programów, które pozwalają na uruchamianie gier z Androida na komputerze z systemem operacyjnym Windows lub macOS.

Jednym z takich programów jest BlueStacks.

Aby zagrać za jego pomocą w Brawl Stars, wystarczy:

1. Wejść na stronę https://www.bluestacks.com/download.html i nacisnąć „Pobierz” obok wybranej wersji BlueStacks (w większości przypadków polecam najnowszą z dostępnych).

Zrzut ekranu ze strony pobierania BlueStacks.

Zobacz także: Jak pobrać i skonfigurować emulator Androida?

2. Zainstalować BlueStacks na swoim komputerze.

3. Wejść w aplikację „Sklep Play” w BlueStacks i zalogować się lub utworzyć nowe konto Google.

4. Wyszukać w Sklepie Play grę „Brawl Stars” i zainstalować ją w programie BlueStacks.

Po wykonaniu tych kroków, gra powinna być dostępna w programie BlueStacks. Od tej pory powinniście być w stanie grać w Brawl Stars na swoim komputerze.

Czy w Brawl Stars lepiej gra się na komputerze, czy na smartfonie?

Jest to kwestia dyskusyjna, która zależy od preferencji danego gracza, oraz od jego sprzętu. Jeżeli ktoś ma przestarzałego, powolnego smartfona, prawdopodobnie będzie mu się grało lepiej na komputerze, który oprócz większego ekranu, zaoferuje także znacznie większą płynność.

Przeszkodą dla niektórych może być niewygodne sterowanie, jeśli ekran komputera jest niedotykowy. W takich sytuacjach niektórzy gracze rekomendują podpięcie do komputera pada, który powinien pozwolić na nieco wygodniejszą grę.

Osobiście w miarę możliwości skłaniałbym się ku grze w natywną, smartfonową wersję, ale jeżeli ktoś z jakiegoś powodu woli grać w Brawl Stars na komputerze, może spróbować i zobaczyć czy taka opcja mu odpowiada, zwłaszcza że wiele programów emulujących Androida jest w pełni darmowych.