Kompatybilność Kierownic Logitech — które pasują do PC, PlayStation, oraz Xbox?

Kompatybilność kierownic
27 lutego 2023

Kierownice Logitech cieszą się na naszym rynku ogromną popularnością. Niespecjalnie mnie to dziwi, ponieważ zwykle oferują przyzwoity stosunek ceny do jakości, niezawodność, świetne oprogramowanie, kompatybilność z większością popularnych samochodowych gier symulacyjnych, a przede wszystkim, są szeroko dostępne w naszych sklepach.

Osobiście od dobrych 6 lat gram na Logitech G29, który zastąpił do dziś działającego, wysłużonego Logitech Driving Force GT.

Kierownice Logitech poleciłem już niejednej osobie, jednak nie zawsze padało na ten sam model. Powód jest prosty: nie każda kierownica jest kompatybilna z każdą platformą.

Kompatybilność Logitech Driving Force GT

Popularne niegdyś DFGT miało swoje wady. Było cholernie głośne, a dołączone do zestawu pedały były po prostu zabawką, którą ciężko było realnie wyczuć, zwłaszcza w przypadku simracingu.

Fakt jest jednak taki, że niejedna osoba zaczynała od tej kierownicy, a osobiście znam nawet gościa, który jeżdżąc na niej został profesjonalnym graczem e-sportowym w grze F1.

DFGT było i jest jedną z najtańszych „pełnoprawnych” kierownic oferujących przyzwoity force feedback i 900 stopni obrotu kierownicy. Choć dziś ciężko byłoby już zakupić nowy model tej kierownicy, jeśli uda Wam się dostać w dobrych pieniądzach używany sprzęt, jest to całkiem dobry wybór na początek zabawy.

Kompatybilność: PC, PlayStation 2, PlayStation 3

Kompatybilność Logitech G25 i Logitech G27

Dawniej kierownice G25 i G27 były uznawane za jedne z najlepszych i najbardziej zaawansowanych sprzętów na rynku. Nie ma co ukrywać, robiły ogromne wrażenie i sam pamiętam, jak jako nastolatek marzyłem o posiadaniu jednej z nich.

Dziś to nadal przyzwoite kierownice o nie najgorszej kulturze pracy. Używane modele są nadal dostępne w całkiem niedrogich cenach, więc to również może być niezły wybór dla kogoś kto myśli o niezawodnej i taniej kierownicy.

Kompatybilność: PC, PlayStation 2, PlayStation 3

Kompatybilność Logitech G29 i Logitech G920

Logitech G29 i G920 to bliźniacze modele ze średniej półki cenowej kierownic. To dobry wybór dla osób, które chcą kupić „coś porządnego”, a jednocześnie nie dopłacać kilkukrotności tej sumy do sprzętu dla profesjonalistów (jak np. kierownice Direct Drive).

Kierownice różnią się nieznacznie swoim wyglądem, ponieważ G29 jest dostosowana do PlayStation, a G920 do Xbox. Obie działają jednak na PC, dlatego, jeśli kupujecie kierownicę z myślą o graniu na niej za pomocą komputera, proponuję wybrać po prostu tańszy model, lub ten, który Wam się bardziej podoba.

Kompatybilność Logitech G29: PC, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation 5

Kompatybilność Logitech G920: PC, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X

Kompatybilność Logitech G923

Logitech G923 to sukcesor udanych kierownic G29 i G290. Jest do nich dość zbliżony, ale oferuje lepszy forcefeedback oparty o technologię Trueforce i jest kompatybilny zarówno z konsolami PlayStation, jak i Xbox.

Kompatybilność Logitech G923: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X

Kompatybilność Logitech Pro Racing Wheel

Logitech Pro Racing Wheel to nowość dedykowana profesjonalnym graczom symulatorów wyścigowych. Oferuje ona sprzężenie zwrotne oparte o popularny w ostatnich latach silnik Direct Drive. Takie kierownice to spory wydatek, ale oferują niesamowite wrażenia i realizm.

O ile cena może wydawać się wielu z Was zaporowa, wielu entuzjastów simracingu nie mogło się doczekać DD od Logitech, a kierownica została przez to środowisko dość dobrze odebrana.

Kompatybilność Logitech Pro Racing Wheel: PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S, Xbox Series X


Zamieszczone w tym wpisie dane na temat kompatybilności kierownic pochodzą m.in. ze sklepów internetowych i stron poszczególnych producentów. Jeżeli znaleźliście tu jakieś nieprawidłowe lub nieaktualne informacje albo chcielibyście coś dopowiedzieć, zapraszam do kontaktu. Przed zakupem kierownicy warto upewnić się w sklepie co do jej kompatybilności, także z poszczególnymi grami, ponieważ to, że dany model działa z daną platformą (np. PC) nie zawsze oznacza, że będzie działał dobrze również z konkretną grą.