Gry podobne do Fortnite

Gry podobne do Fortnite
25 listopada 2022

Fortnite jest grą uwielbianą przez miliony graczy na całym świecie. Nie da się ukryć, że gra znacząco przyczyniła się do popularyzacji pewnych schematów, a także samego gatunku Battle Royale.

Niektórzy z czasem jednak postanowili od niej odejść i poszukać czegoś podobnego. W moim przypadku było to spowodowane przede wszystkim przez budowanie, które nie dawało mi zbyt wiele frajdy.

W tym wpisie przedstawię kilka gier podobnych do Fortnite, które mogłyby spodobać się również Wam, jeżeli podobnie jak ja, z jakiegoś powodu chcielibyście spróbować czegoś nowego.

Kolejność gier na liście jest przypadkowa.

1. Call of Duty Warzone 2.0

Już to, że gra to Call of Duty, chyba mówi samo za siebie. Odsłona Warzone 2.0 to na moment pisania tego wpisu jedna z najbardziej immersyjnych i popularnych gier Battle Royale dostępnych na rynku.

W odróżnieniu od Fortnite, mamy tu do czynienia z bardzo realistyczną grafiką, która może przypaść do gustu zwłaszcza starszym graczom. Gra ma świetne udźwiękowienie i bardzo satysfakcjonujący model strzelania. Mapy są duże, a pojedynczych w rozgrywkach może brać udział nawet ponad 100 graczy.

Zobacz na Steam

2. PUBG: BATTLEGROUNDS

PUBG to kolejny Battle Royale z niemal fotorealistyczną grafiką.

Gry są długie i zwykle trwają ponad 25 minut. Mapy są bardzo duże, przez co szczególnie istotne jest wykorzystywanie pojazdów. Myślę, że podobnie jak wyżej wymieniony Warzone, tytuł przypadnie do gustu szczególnie starszym graczom szukającym realizmu.

Choć niektórzy o PUBGu już chyba zapomnieli, warto dodać, że gra nadal jest bardzo popularna i regularnie utrzymuje się na wysokich pozycjach w rankingu najczęściej granych gier na Steam.

Zobacz na Steam

3. Apex Legends

Apex Legends to kolejny Battle Royale na liście i podobnie jak wyżej wymienione tytuły, wciąż jedna z najpopularniejszych gier multiplayer na świecie.

Gry są tu stosunkowo krótkie (trwają około 20-25 minut), a w ramach nich udział bierze 60 graczy, czyli niemal dwa razy mniej niż w niektórych konkurencyjnych tytułach. Ma to swoje wady i zalety, choć gracze z mniejszą ilością wolnego czasu, powinni być z tego bardzo zadowoleni.

Stylistyka gry różni się od poprzednich gier wymienionych na tej liście. Choć sama fizyka również jest tu naprawdę świetna, graficzny styl jest bardzo unikalny i jest czymś pomiędzy fotorealistycznymi grami a tymi typowo kreskówkowymi, choć według mnie, jest zdecydowanie bliżej tych drugich. Osobiście pod względem wyglądu, gra budzi u mnie skojarzenie trochę dojrzalszej wersji Fortnite, osadzonej w bardziej kosmicznym, futurystycznym świecie. Zdecydowanie może się podobać.

Zobacz na Steam

4. Team Fortress 2

Nie da się ukryć, że TF2 to gra znacznie starsza i obecnie o wiele bardziej niszowa od Fortnite. To widać i słychać, ale mimo wszystko, uważam, że ten tytuł nadal może się podobać, zarówno starym, powracającym weteranom, jak i nowym graczom, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z Team Fortress 2.

Podobnie jak w Fortnite, znajdziecie tu przyjemną dla oka, nieco kreskówkową grafikę i naprawdę przyjemny model strzelania.

Pomimo ponad 15 lat od swojej premiery, gra nadal utrzymuje się w czołówce najpopularniejszych gier na Steam, a w chwili, w której piszę te słowa (o 9 rano!) gra w nią na Steam ponad 80 tysięcy graczy. Całkiem niezły wynik.

Gra nie jest jednak Battle Royalem, więc sama rozgrywka będzie się tu różnić. Mimo tego, myślę, że może przypaść do gustu wielu fanom tego gatunku.

Zobacz na Steam

5. Valorant

Jeżeli lubicie strzelanki z kreskówkową grafiką (a pewnie tak, skoro podobał Wam się Fortnite), chyba nie sposób będzie Wam się oprzeć Valorant.

Wiem po znajomych (swoich i swojego młodszego brata), że ta gra z reguły bardzo przypada do gustu tym, którym bardzo podobał się Fortnite.

W grze łatwo nauczyć się podstaw, ale trudno osiągnąć wysoki poziom, dlatego podobnie jak Fortnite ma ona ogromny potencjał esportowy.

Choć również nie jest to Battle Royale, zdecydowanie warto ją sprawdzić. Oprócz świetnej fizyki, gra oferuje przyjemną dla oka grafikę, a jedną z jej największych zalet jest świetna wydajność. Jeżeli szukacie alternatywy dla Fornite, bo Wasz komputer nie daje sobie z nim rady, Valorant ze względu na rewelacyjną optymalizację może być świetnym wyborem.

Naprawdę, ta gra, choć jest bardzo nowoczesna i została wydana w 2020 roku, potrafi bardzo dobrze działać nawet na stosunkowo starych komputerach ze zintegrowanymi kartami graficznymi.

Zobacz stronę gry

A może tak powrót do Fortnite?

Fortnite jest jedną z najszybciej rozwijających się gier sieciowych. Nawet jeżeli gra nie podobała się Wam rok temu, może warto dać jej kolejną szansę?

Zarówno optymalizacja, jak i sam gameplay czy tryby zmieniają się i poprawiają dość regularnie, więc gdybyście mieli ochotę dać tej grze kolejną szansę, możecie to zrobić na przykład na stronie Epic Games.