Jak zmienić małe litery na duże?

Jak zmienić małe litery na duże?
6 czerwca 2022

Czasami dane słowo, wyrażenie, lub nawet cały tekst musi zostać napisane wielkimi literami.

W tym poradniku dowiesz się:

Jak pisać wielkimi literami?

Jeżeli chcesz cały czas pisać wielkimi literami, naciśnij na klawiaturze przycisk Caps Lock. Zwykle znajduje się on po lewej stronie klawiatury nad przyciskami CTRL i SHIFT.

Wówczas wpisywane będą jedynie wielkie litery, tak długo aż ponownie naciśniesz klawisz Caps Lock.

Jak zrobić wielką literę na klawiaturze?

Jeżeli chcesz zrobić pojedynczą wielką literę, przytrzymaj klawisz SHIFT i wybierz literę, którą chcesz wpisać jako „wielką”.

Klawisz SHIFT znajduje się zazwyczaj po lewej stronie klawiatury między przyciskami CTRL i Caps Lock.

Jak zmienić małe litery na duże w telefonie?

Analogicznie do znanych z klawiatur komputerowych klawiszy SHIFT i Caps Lock, klawiatury ekranowe w telefonach bardzo często wyposażone są w ikonę strzałki w górę po lewej stronie klawiatury. Zwykle wystarczy po prostu w nią stuknąć, by rozpocząć lub zakończyć wpisywanie wielkich liter lub przytrzymać ją tak długo, jak będą one wpisywane.

Jak zamienić wszystkie małe litery w tekście na duże?

Być może masz już gotowy tekst napisany małymi literami i chciałbyś móc automatycznie przerobić go na taki, który jest napisany wielkimi literami. W takim przypadku możesz na przykład skorzystać z jednego z narzędzi online o nazwie „Case Converter”, pozwalających na zamianę małych liter na wielkie i na odwrót.

Dla przykładu to narzędzie pozwala nam zamienić wszystkie litery w tekście na wielkie (opcja UPPER CASE) lub tylko pierwsze litery w zdaniu na wielkie (opcja Sentence case).