Jak zmienić klawiaturę w telefonie?

Jak zmienić klawiaturę w telefonie?
18 maja 2022

Osobiście należę do tych, którzy naprawdę lubią pisać na telefonie. Robię to niemal równie szybko jak na komputerze, jednak żeby osiągnąć takie wyniki, muszę mieć właściwą klawiaturę. Z tego powodu, zawsze gdy w moje ręce wpada nowe urządzenie, spędzam mnóstwo czasu na przystosowanie klawiatury do swoich preferencji.

Kolor, motyw, układ i wielkość, klawiszy, czy nawet intensywność wibracji mogą mieć niebagatelne znaczenie dla naszego komfortu, a także samej wydajności. W tym poradniku pokażę jak dostosować te ustawienia.

Jak zmienić klawiaturę w Android?

Do zmiany klawiatury na Android najłatwiej wykorzystać aplikację. W sklepie Play znajdziecie całe mnóstwo aplikacji pod słowem kluczowym „keyboard”, które pozwolą Wam na zainstalowanie rozmaitych motywów i dostosowanie ich do Waszych potrzeb.

Jeśli chodzi o zmianę klawiatury w urządzeniu, sposób może różnić się w zależności od wersji systemu operacyjnego, czy też samej nakładki.

Zwykle wygląda mniej więcej tak:

1Wejdź w Ustawienia.
2Odnajdź ustawienia dotyczące Klawiatury (np. Zarządzaj klawiaturami).
3Wejdź w Ustawienia klawiatury i przystosuj ją do swoich preferencji.

Alternatywnie, podczas uruchomionej klawiatury naciśnij na ikonę koła zębatego (czasami w tym celu trzeba będzie pierw wybrać ikonę strzałki lub trzech kropek) i wejdź w jej ustawienia.

Jak zmienić klawiaturę w iPhone?

1Wejdź w Ustawienia.
2Wybierz Ogólne -> Klawiatura.
3W zależności do tego co chcesz zrobić, dodaj nową klawiaturę lub edytuj obecną.

Jeżeli chcesz np. ustawić klawiaturę tak, by wyświetlała tylko wielkie litery, wejdź w Ustawienia -> Dostępność -> Klawiatury.