Jak sprawdzić hasło do WiFi w telefonie?

WiFi
18 maja 2022

Wstyd się przyznać, ale pomimo jakichś pięciu lat korzystania z obecnego internetu, nadal nie pamiętam hasła do WiFi. Nie jest mi ono potrzebne na co dzień, więc po prostu go nie zapamiętuje. Z tego powodu, zawsze, zanim zaloguję się na innym urządzeniu lub podam je gościowi, muszę je pierw sprawdzić.

Grzebanie w dokumentach nie zawsze jest jednak najszybszym sposobem. Znacznie łatwiej jest sprawdzić hasło do WiFi poprzez podglądnięcie go na urządzeniu, które je po prostu pamięta.

W tym poradniku pokażę Wam jak to zrobić.

Jak sprawdzić hasło do WiFi w Android?

Wiele zależy od wersji systemu, jak i samej nakładki, ale znaczna część telefonów z Androidem umożliwia naprawdę łatwe podglądnięcie hasła do WiFi.

Zwykle wystarczy wejść w Ustawienia -> WiFi -> Listę zapisanych sieci i stuknąć w przycisk pozwalający na podglądnięcie hasła.

Jako że nie każdy telefon z Androidem pozwala na tego rodzaju luksus, czasami trzeba radzić sobie alternatywnymi sposobami. Jednym z najprostszych jest wykorzystanie w tym celu dedykowanej aplikacji jak np. WiFi Password Recovery.

Jak sprawdzić hasło do WiFi w iPhone?

Podglądnięcie hasła do WiFi na iPhone nie jest proste. Niestety lub stety, wychodzi na to, że Apple uważa takie rozwiązanie za bezpieczniejsze.

Jeżeli macie możliwość, połączcie się z siecią, do której chcecie podglądnąć hasło. Wówczas powinniście móc wyświetlić adres routera. Spróbujcie wpisać go w swojej przeglądarce internetowej i zalogować się do jego panelu. W nim powinniście móc podejrzeć lub zmienić swoje hasło. Nie próbujcie jednak klikać byle czego, w takiej sytuacji lepiej zadzwońcie do swojego dostawcy internetu i poproście go o fachową pomoc.

Jeżeli bardzo Wam zależy, alternatywnie możecie zsynchronizować wszystkie hasła z iCloud za pomocą aplikacji Keychain. Gdy hasła zostaną wysłane, na komputerze z systemem MacOS powinniście być w stanie odczytać hasło do WiFi przy pomocy aplikacji Keychain Access.