Jak mieć dwa konta Facebook na telefonie?

Jak mieć dwa konta Facebook na telefonie?
20 maja 2022

Niektórzy z nas chcą korzystać z dwóch kont na Facebooku w ramach jednego urządzenia, ponieważ, na przykład, dzielą swój telefon czy tablet z partnerem, lub partnerką.

W tym wpisie pokażę, w jaki sposób mieć dwa konta Facebook na jednym telefonie.

Dwa konta przypisane do jednej aplikacji

Zdecydowanie najłatwiejszym sposobem jest po prostu posiadanie kilku kont w ramach jednej aplikacji w telefonie.

Niektóre aplikacje, w tym Facebook pozwalają na bardzo łatwe dodawanie kolejnych kont do jednej aplikacji. Wystarczy po prostu wylogować się z konta i pod przyciskiem logowania wybrać przycisk „Zaloguj się na inne konto”. Po poprawnym logowaniu powinniście być w stanie wygodnie przelogowywać się między kontami poprzez wylogowywanie się i wybieranie z listy tego, z którego w danej chwili macie zamiar korzystać.

Dwie różne aplikacje Facebook na jednym telefonie

To jeden z najciekawszych i najbardziej kreatywnych sposobów. Może być on pomocny, jeśli chcecie łatwo przełączać się między dwoma kontami Facebook na telefonie lub nawet, korzystać z nich jednocześnie.

W sklepie z aplikacjami powinniście znaleźć zarówno aplikację Facebook, jak i Facebook Lite. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zainstalować obie na jednym telefonie. Wówczas powinniście być w stanie korzystać z jednego konta na aplikacji Facebook, a z drugiego na Facebook Lite.

Jeżeli chcecie używać dwóch kont Messenger na jednym telefonie, możecie spróbować podobnego sposobu z aplikacjami Messenger i Messenger Lite.

Aplikacja pozwalająca na używanie wielu kont na telefonie

Niektóre telefony mają już wbudowaną tę funkcję, a inne pozwalają na zainstalowanie dedykowanej aplikacji, jak np. Parallel Space dla Android. Jeżeli chcesz znaleźć inną, podobną aplikację na swoim telefonie, po prostu wpisz w wyszukiwarkę w sklepie z aplikacjami frazę pokroju „Multiple Accounts”.

Tego rodzaju narzędzia pozwalają nam klonować wybrane aplikacje po to, by móc używać w nich jednocześnie wielu kont.

O ile jest to chyba najbardziej wymagający i czasochłonny sposób, jest też prawdopodobnie najbardziej uniwersalny, dlatego warto mieć przynajmniej świadomość jego istnienia, ponieważ może on umożliwiać korzystanie z wielu kont nawet w przypadku aplikacji, które nie mają wbudowanej takiej funkcji.