Jak zmienić hasło do WiFi?

Jak zmienić hasło do WiFi?
11 maja 2022

Podaliście komuś hasło do swojego WiFi, ale nie chcecie by dalej z niego korzystał? A może uznaliście, że Wasze hasło do WiFi jest niewystarczająco silne?

W takiej sytuacji najlepiej jest je po prostu zmienić.

Poniżej zaprezentuję proste i popularne sposoby.

Sposób 1: Zmiana hasła w ustawieniach Routera

Odszukajcie instrukcję do swojego Routera i sprawdźcie jak możecie wejść w jego ustawienia. Niektóre pozwalają na dostęp do nich z poziomu ich IP (router musi być włączony, a Wy połączeni z daną siecią). Wówczas wystarczy zalogować się według podanych w instrukcji danych.

W ustawieniach routera zazwyczaj można w bardzo prosty sposób zmienić hasło do sieci, ale jeśli nie wiecie jak to zrobić, lepiej nie próbujcie zmieniać żadnych opcji, co do których nie macie absolutnej pewności.

Sposób 2: Kontakt z dostawcą internetu

Kontakt z Waszym dostawcą internetu to zwykle najbezpieczniejszy i najbardziej uniwersalny sposób.

Zwykle wystarczy po prostu zadzwonić na infolinię i zapytać, w jaki sposób możecie dokonać zmiany hasła do Waszej sieci WiFi. W takiej sytuacji, w zależności od danej firmy, pracownik może na przykład pomóc Wam w zrobieniu tego samodzielnie lub może samemu zmienić Wasze hasło.

Pamiętajcie, że hasło do WiFi powinno być na tyle silne, by inne osoby nie mogły go złamać. Unikajcie haseł pokroju 12345678, czy qwertyui i starajcie się dobierać takie, które są relatywnie trudne do złamania, mają duże i małe litery, cyfry, oraz znaki specjalne.
.