Jak założyć konto w Roblox?

Roblox
29 czerwca 2022

Roblox to jedna z najpopularniejszych gier na świecie, zarówno wśród najmłodszych, jak i starszych graczy.

Aby w nią zagrać, wystarczy założyć darmowe konto na oficjalnej stronie. W tym poradniku pokażę, w jaki sposób możecie to zrobić krok po kroku.

1Wejdź na stronę Roblox.

Udaj się pod adres roblox.com. Jeżeli nie jesteś zalogowany na innym koncie, powinien wyświetlić Ci się formularz rejestracyjny.

2Wypełnij dane w formularzu.

Wprowadź:

  • Datę urodzenia.
  • Nazwę użytkownika (nick).
  • Silne hasło, które zapamiętasz (pamiętaj, by nikomu go nie podawać).
  • Opcjonalnie podaj swoją płeć.

Uzupełniony formularz z przykładowymi danymi może wyglądać np. tak:

Wypełniony formularz rejestracji w Roblox
3Dokończ rejestrację.

Zapoznaj się z zasadami użytkowania (Terms of Use) i polityką prywatności (Privacy Policy) Roblox. Jeżeli je akceptujesz, możesz nacisnąć przycisk „Sign Up”, który pozwoli Ci na zarejestrowanie nowego konta.

Możliwe, że konieczne będzie jeszcze wypełnienie krótkiej captchy, czyli wybranie np. trzech obrazków zawierających dany przedmiot. Nazwy są zwykle po angielsku, dlatego jeżeli nie znasz tego języka, możesz przygotować sobie na drugiej karcie np. Tłumacz Google.

Co zrobić po rejestracji?

Jeżeli udało Ci się zarejestrować w Roblox, możesz zacząć grać w wybrane gry. Proponuję Ci jednak zacząć od wejścia w ustawienia (prawy górny róg -> Ikona zębatki -> Settings) i w sekcji „Email Address” dodać swój adres e-mail. To samo możesz zrobić z „Phone Number” i swoim numerem telefonu. Dodając te informacje do konta, nałożysz na nie dodatkowe zabezpieczenie, dzięki któremu łatwiej je odzyskasz jeżeli konto zostanie zhackowane, lub jeśli zapomnisz hasła.