Jak włączyć czat w Roblox?

Jak włączyć czat w Roblox?
1 lipca 2022

Czat wbudowany w grę służy do komunikacji z innymi graczami w obrębie danego serwera. Dzięki niemu możemy np. handlować, pytać o pomoc, czy po prostu rozmawiać z innymi graczami.

W tym poradniku opiszę jak włączyć czat w Roblox, oraz w jaki sposób go używać.

Aby włączyć czat, naciśnij przycisk / na swojej klawiaturze, lub naciśnij na ikonkę czatu w lewym górnym rogu ekranu.

Jak włączyć czat w Roblox?

Jeżeli naciśniesz ikonkę lewym przyciskiem myszy, aby wprowadzić swoją wiadomość powinieneś jeszcze nacisnąć lewym przyciskiem myszy na pole „To chat click here or press „/” key”. Alternatywnie możesz po prostu nacisnąć klawisz /.

Aby wysłać swoją wiadomość, po prostu naciśnij przycisk Enter na swojej klawiaturze.

Jeżeli nie da się wysłać wiadomości w ten sposób, możliwe, że autorzy danej gry wyłączyli lub ograniczyli w niej czat lub niektóre z jego możliwości.

Czy można usunąć lub edytować wiadomość w Roblox?

Niestety, edycja i usuwanie wiadomości wysłanych na czacie w Roblox są niemożliwe. Jeżeli wysłałeś coś przez pomyłkę, możesz po prostu za to przeprosić w kolejnej wiadomości, lub skorygować jej treść dodając symbol *. Oznacza on, że np. poprawiasz literówkę.

Dla przykładu:

– Hj, co tam?

– Hej*

Dlaczego Roblox cenzuruje wiadomości?

Roblox dba o to, by czat był kulturalnym miejscem, wolnym od wyzwisk i wulgaryzmów. Oprócz tego, cenzuruje też wiele słów m.in. w języku polskim, po to, by wszyscy gracze posługiwali się jednym językiem (angielskim). Podczas takiej cenzury poszczególne słowa mogą zostać zastąpione znakiem hasz (#).