Jak Usunąć Konto w Roblox?

Jak usunąć konto w Roblox?
8 lipca 2022

Roblox to co prawda jedna z najciekawszych i najbardziej rozbudowanych gier na rynku. Nie każdemu jednak musi przypaść do gustu i nie każdy musi posiadać w niej konto.

Nie grasz już w Roblox? A może masz zbyt wiele kont i chcesz któreś z nich usunąć? Powód jest tak naprawdę nieistotny. W tym poradniku pokażę Ci, co zrobić, jeśli chcesz usunąć swoje konto.

Konta w Roblox niestety nie da się usunąć samodzielnie. Możesz za to po prostu przestać grać i jeśli chcesz, wejść w zakładkę „Settings” (ustawienia) i wykasować z niej wszystkie informacje na Twój temat.

Konto możesz więc po prostu porzucić, a jeśli z jakiegoś powodu chcesz odebrać sobie do niego dostęp, po prostu usuń numer telefonu i e-mail (jeśli masz ustawione) na takie, do których nie masz dostępu i zmień hasło do konta na losowy ciąg znaków, którego nie zapamiętasz.

Jeżeli nadal bardzo zależy Ci na usunięciu Twojego konta lub wszelkich związanych z nim danych, możesz spróbować skontaktować się w tym celu z Supportem Roblox wysyłając wiadomość np. w kategorii „Data Privacy Requests” -> „Right to be Forgotten (RTBF)”.

Usuwanie konta Roblox

Wiadomość najlepiej napisać w języku angielskim, lub w innym, w którym występuje Wasz formularz.