Jak wyszukać słowo lub wyrażenie na stronie?

Wyszukiwanie słowa na stronie
27 lipca 2021

Czasami przeglądając stronę internetową, która ma mnóstwo tekstu chcemy znaleźć jakiś konkretny fragment. Można oczywiście próbować ręcznie, ale wyszukiwanie słowa na stronie, która posiada ich kilka, a nierzadko nawet kilkadziesiąt tysięcy, może być dość problematyczne.

Na szczęście z pomocą może nam przyjść skrót klawiszowy, który działa zarówno w wielu nowoczesnych przeglądarkach internetowych, jak i w programach do edycji tekstu.

Skrót do szukania na stronie to CTRL + F. Może się on jednak różnić w zależności od posiadanego przez Was systemu operacyjnego lub konkretnej przeglądarki. W przypadku komputerów Apple analogiczny skrót to Command + F.

Po naciśnięciu tej kombinacji klawiszy w prawym górnym rogu przeglądarki internetowej powinno pojawić się okienko, w którym będziemy mogli wpisać interesującą nas frazę.

Szukanie słowa na stronie

Po wpisaniu frazy automatycznie powinny podświetlić się wszystkie te, które spełniają kryteria. Możemy też nawigować strzałkami (góra/dół), aby przemieszczać się między kolejnymi wynikami. Jeżeli będziemy chcieli zakończyć wyszukiwanie, wystarczy że naciśniemy przycisk „x” po prawej stronie pola wyszukiwania.