Jak zrobić serduszko na klawiaturze

serduszko
16 sierpnia 2021

Emotikony i emoji są nieodłącznym elementem naszej codziennej komunikacji.

Nie zawsze jednak dany komunikator lub strona posiada wbudowany panel, z którego możemy komfortowo wybrać konkretną buźkę lub symbol. Co więcej, bardzo często nie chcemy ich wybierać z listy, ponieważ są one zbyt ogromne i powodują, że ten proces staje się niezwykle czasochłonny.

Jeżeli czytasz ten wpis, zapewne chcesz dowiedzieć się jak zrobić na klawiaturze znak serca.

Musimy zacząć od tego, z jakiego znaku serduszka w ogóle chcesz skorzystać, bo popularne są co najmniej trzy.

1. Tekstowy znak <3.

Najprostszy do zrobienia znak, który swoim wyglądem przypomina serce. Jest znany od wielu lat i był znany wielu z nas jeszcze przed wzrostem popularności emoji. Nadal jest bardzo często wykorzystywany, zwłaszcza na starszych czatach, które nie obsługują graficznych emotikonów.

Można wykonać go poprzez wciśnięcie kombinacji klawiszy SHIFT i klawisza ,. Powinno to spowodować wprowadzenie znaku <. Teraz dokładamy do niego cyfrę 3 i otrzymujemy gotowy rezultat <3.

2. Tekstowy znak ♥.

Ładnie wyglądające serce, które jest tekstowym znakiem. Oznacza to, że nadal może ono działać w wielu miejscach, które nie obsługują graficznych emotikonów. Można wykonać go poprzez wykonanie kombinacji ALT i 3 (na klawiaturze numerycznej). Jeżeli nie posiadamy tej klawiatury, najprościej będzie po prostu skopiować i wkleić serduszko np. za pomocą skrótów klawiszowych CTRL + C i później CTRL + V.

3. Emoji serca ❤️.

Można je skopiować i wkleić za pomocą skrótów klawiszowych CTRL + C i CTRL + V. Niektóre strony lub czaty umożliwiają wprowadzenie znaku tego serca po wpisaniu :heart:.