Jak wyłączyć powiadomienia ze stron internetowych

Jak wyłączyć powiadomienia ze stron
20 sierpnia 2021

Mnóstwo stron internetowych od razu po wejściu niemal atakuje nas wyskakującymi okienkami, w których proponowane jest nam zaakceptowanie powiadomień.

Czasem zdarzy się, że zaakceptujemy taką zgodę przez przypadek. Innym razem zrobimy to intencjonalnie, jednak po czasie okaże się, że dostajemy takie powiadomienia niemal co kilka minut.

Jeżeli chcesz raz na zawsze pozbyć się powiadomień z wybranych przez siebie stron internetowych, zapoznaj się z tym poradnikiem.

Jak wyłączyć powiadomienia z przeglądarki w komputerze

Jeżeli chcesz wyłączyć swoje powiadomienia w przeglądarce na komputerze, wejdź w jej ustawienia. W zależności od konkretnej przeglądarki ich lokalizacja może się różnić.

W wielu przypadkach podobnie jak w Google Chrome wystarczy w tym celu nacisnąć np. na ikonę trzech pionowo ustawionych kresek w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybrać pozycję „Ustawienia”. W tej przeglądarce alternatywnie można otworzyć ustawienia otwierając adres: chrome://settings/.

Ustawienia Chrome

W ustawieniach odnajdź zakładkę związaną z powiadomieniami. W Chrome wystarczy wejść w „Ustawienia witryn”.

Ustawienia witryn

Kolejno należy przejść do zakładki powiadomienia. W niej można zobaczyć jakie strony chcą wysyłać nam powiadomienia i je zablokować lub na nie zezwolić.

Zakładka powiadomienia

Aby zablokować powiadomienie z konkretnej strony, wystarczy kliknąć na trzy pionowo ustawione kreski po prawej stronie od jej adresu i nacisnąć na „Blokuj”. Jeżeli nasza lista jest długa i nie możemy odnaleźć którejś pozycji, możemy wpisać nazwę strony w wyszukiwarce, która znajduje się w prawym górnym rogu.

Jak wyłączyć powiadomienia w telefonie

Przede wszystkim, jeżeli masz nadmiar zbędnych powiadomień na telefonie, które irytują Cię podczas pracy, czy nauki — polecam Ci rozważyć stosowanie trybu „Nie przeszkadzać” lub „Do not disturb”. Z pomocą takiego trybu możesz wyłączyć wszelkie zbędne powiadomienia w czasie, w którym Ci one przeszkadzają.

Jeżeli jednak chcesz wyłączyć powiadomienia z konkretnych stron internetowych, możesz zrobić to w następujący sposób:

Sposób ten odnosi się do przeglądarki Chrome, choć w wielu innych działa to analogicznie.

1. Uruchom przeglądarkę.

2. Przejdź do zakładki Ustawienia (naciśnij na trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu i wybierz stamtąd).

Ustawienia Chrome na telefonie

3. Wejdź w Powiadomienia.

Zakładka powiadomienia na telefonie

4. Wyłącz „Wyświetl powiadomienia” jeśli chcesz zrezygnować ze wszystkich lub zjedź na dół i wejdź w konkretne nazwy stron, na których chcesz włączyć, lub wyłączyć wyświetlanie powiadomień. Kolejno możesz zaznaczyć lub odznaczyć opcję „Wyświetl Powiadomienia”.