Jak włączyć lub wyłączyć latarkę w telefonie?

Latarka
18 listopada 2022

Już od wielu lat znaczna większość telefonów i smartfonów jest wyposażona we wbudowaną latarkę. Funkcja ta działa zwykle poprzez wykorzystanie lampy błyskowej znajdującej się w tylnym aparacie.

Choć taka „latarka” nie jest zwykle równie wydajna jak ta tradycyjna, zwykle wystarcza do tego, by choć trochę oświetlić sobie na przykład ciemną drogę, czy powierzchnię pod łóżkiem. Jest to bardzo wygodne i przydatne, ponieważ w odróżnieniu od zwykłej latarki, telefon z tą funkcją zwykle mamy przy sobie.

Jak włączyć latarkę w telefonie?

Proces włączania latarki w telefonie może się różnić w zależności od marki, systemu operacyjnego, czy na przykład nakładki producenta.

Zwykle wygląda jednak podobnie:

1. Rozwiń od góry pasek stanu (ten, na którym możesz włączyć np. WiFi czy tryb samolotowy).

2. Naciśnij na ikonę latarki, aby się zaświeciła.

Jeżeli ten sposób nie zadziała, poszukaj frazy „Latarka” w ustawieniach telefonu lub sprawdź, czy nie posiadasz latarki jako aplikacji zainstalowanej na telefonie. Jeśli nie, wejdź w Sklep Play (Android) lub App Store (iPhone) i wyszukaj aplikacji „Latarka”. Możliwe, że znajdziesz jakiś zamiennik, który z powodzeniem zadziała z Twoją lampą błyskową.

Niektóre telefony posiadają też fizyczny przycisk do włączania latarki, więc jeśli żadna z powyższych opcji nie zadziałała, upewnij się, czy Twoje urządzenie również nie dysponuje takim przyciskiem.

Jak wyłączyć latarkę w telefonie?

Po użyciu latarki warto ją wyłączyć, by zbędnie ona nie świeciła i nie przyczyniała się do szybszego zużywania baterii.

Aby wyłączyć latarkę:

1. Rozwiń od góry pasek stanu.

2. Naciśnij na ikonę latarki, aby podświetlenie przestało świecić.

Jeżeli ten sposób nie zadziałał, spróbuj odnaleźć frazę „Latarka” w ustawieniach lub poszukaj aplikacji o podobnej nazwie, która umożliwi Ci jej wyłączenie.

W sytuacji, w której nie potrafisz wyłączyć latarki, a żadna z opcji nie działa, możesz spróbować wyłączyć i ponownie włączyć telefon.