Jak usunąć konto na Spotify?

Spotify
25 lutego 2022

Spotify to jedna z najpopularniejszych aplikacji do słuchania muzyki i podcastów na całym świecie. Niestety, czasami niektórzy z nas z rozmaitych powodów mogą zdecydować się na usunięcie stamtąd swojego konta.

Można to zrobić w dość prosty sposób, który przedstawię Wam krok po kroku.

Wskazówka:

Jeżeli posiadacie konto premium, możliwe jest, że przed usunięciem konta będziecie musieli z niego zrezygnować. Możecie zrobić to w zakładce z informacjami o koncie poprzez kliknięcie przycisku „Zmień plan”.

1Zalogujcie się na stronie Spotify.

Możecie zrobić to od razu pod adresem https://support.spotify.com/pl/ w prawym górnym rogu strony.

2Przejdźcie na stronę zamykania konta.

Jeżeli jeszcze na niej nie jesteście, wejdźcie na stronę pomocy technicznej i wybierzcie opcje „Ustawienia konta” w sekcji konto. Po przeniesieniu Was na stronę z ustawieniami naciśnijcie na „Zamykanie konta”.

Alternatywnie możecie od razu wejść bezpośrednio na stronę z formularzem zamykania konta.

3Kliknijcie w link „Zamknij konto”.
Zamknij konto
4Przejdźcie przez proces zamykania konta.

Upewnijcie się, czy na pewno chcecie podjąć taką decyzje. Uważnie czytajcie wszystko to, co jest napisane i jeśli się zgadzacie, naciśnijcie w odpowiednim kroku przycisk „Rozumiem”.

5Jeżeli Wasza decyzja jest ostateczna, kliknijcie w link w wiadomości e-mail, który powinien zostać do Was wysłany po przejściu przez proces zamykania konta.

Jeśli nie dostaliście wiadomości e-mail, sprawdźcie folder spam, odczekajcie chwile, lub skontaktujcie się z obsługą Spotify.

Po wykonaniu tych kroków konto powinno zostać usunięte. Jeżeli się rozmyślicie, przez kolejne siedem dni powinniście mieć możliwość jego reaktywacji. Link do wykonania tej czynności powinien zostać do Was wysłany mailem.