Jak ustawić Google jako Stronę Startową?

22 grudnia 2021

Wyszukiwarka Google od lat cieszy się ogromną popularnością. Działa bardzo sprawnie i pozwala na szybkie wyszukiwanie informacji, przez co jest uwielbiana przez wielu internautów.

Nic więc dziwnego, że bardzo często ustawiamy ją na swoją stronę startową. Dzięki temu od razu po włączeniu przeglądarki, czy nowej karty możemy ujrzeć wyszukiwarkę gotową do tego, by znaleźć informacje, których poszukujemy.

Ustawienie wyszukiwarki jako strony startowej to jeden z najpraktyczniejszych i najlepszych pomysłów na wykorzystanie tej funkcjonalności.

Ale jak ustawić Google jako stronę startową?

Oto krótka instrukcja krok po kroku:

W tym wpisie omawiam proces ustawiania wyszukiwarki Google jako strony startowej na przykładzie przeglądarki Google Chrome. Jeśli chcesz zmienić stronę startową w innej przeglądarce, skorzystaj z poradnika „Jak ustawić stronę startową w przeglądarce?„, w której omawiam ten sam proces również dla Opery, Edge, oraz Firefoxa.

1. Uruchom przeglądarkę. W prawym górnym rogu naciśnij na ikonkę trzech pionowo ustawionych kropek. Przejdź do zakładki „Ustawienia”.

Ustawienia Chrome

2. Po lewej stronie powinno wyświetlić się menu. Naciśnij na pozycję „Po uruchomieniu”.

3. Wybierz opcję „Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron”.

4. Wybierz „Dodaj nową stronę” i wprowadź adres: https://www.google.pl/.

Po zatwierdzeniu tej czynności od teraz po uruchomieniu przeglądarki automatycznie powinna włączać się strona główna Google.