Jak zrobić Rusztowanie w Minecraft?

Rusztowanie w Minecraft
4 września 2021

Rusztowanie, czyli Scaffolding (z języka angielskiego) jest jednym z najciekawszych bloków służących do podbudowy wysokości.

Pomimo, że blok nie posiada kolizji, za jego pomocą można ułatwić sobie wchodzenie lub wychodzenie na wysokości. Prezentuje się on bardzo estetycznie i dobrze wygląda, zwłaszcza przy terenach znajdujących się nieopodal zbiorników wodnych. Jedyną dużą wadą rusztowania w Minecraft może być fakt, że może ono ulec spaleniu.

Zobacz, do czego można użyć rusztowania, jak się je tworzy, oraz w jaki sposób budować je tak, by było wysokie.

Zastosowanie rusztowania

Rusztowanie jest świetną alternatywą dla drabin.

Dzięki niemu gracz może wspinać się na wyższe poziomy lub schodzić z niego bez utraty punktów życia.

Tworzenie rusztowania

Crafting rusztowania wymaga jednej nici i sześciu bambusów. Pozwala nam to wytworzyć od razu aż 6 rusztowań.

Crafting rusztowania

Bambus można uprawiać lub pozyskiwać z dżunglowych biomów. Dość często znajduje się on także w skrzyniach. Nić można zbobyć między innymi z pająków, kotów i magmołazów.

Jak budować rusztowanie?

Choć budowa jednego bloku jest stosunkowo prosta, część graczy ma problemy z budowaniem rusztowania do góry, oraz rozbudowywania jego pięter.

Dwupiętrowe rusztowanie

Aby budować kolejne elementy rusztowania, należy przytrzymać prawy przycisk myszy w kierunku góry lub bocznej ściany. Podczas tej czynności trzeba kucać.

Jak chodzić po rusztowaniu?

Na rusztowaniu można poruszać się do góry poprzez przytrzymywanie klawisza SPACJI lub schodzić poprzez przytrzymywanie klawisza SHIFT.