Jak oswoić lisa w Minecraft?

Lis w Minecraft
10 września 2021

Oswajanie zwierząt w Minecraft to jeden z najlepszych sposobów na pozyskanie pożytecznych przyjaciół, którzy oprócz swojego towarzystwa, bardzo często będą skłonne do tego, by nam pomagać.

Jednym ze zwierząt, które można oswoić, jest lis. Choć to dość nieśmiałe i płochliwe zwierze, jego oswojenie nie jest bardzo trudne, a płynące z tego korzyści mogą okazać się atrakcyjne dla wielu graczy.

Gdzie znaleźć lisa w Minecraft?

Lisy możemy znaleźć przede wszystkim podczas nocy. Najlepiej szukać ich dopiero wtedy, gdy jest już ciemno. Należy jednak pamiętać o tym, że w przypadku trybów gry innych niż pokojowy podczas nocy na powierzchni Minecraft pojawiają się również potwory, które mogą nam zagrozić. Warto więc uprzednio wyposażyć się w stosowny ekwipunek. Lisy bardzo łatwo znaleźć podczas nocy na biomach tajgi, oraz tajgi śnieżnej.

Co zrobić, aby oswoić lista w Minecraft?

Aby oswoić lisa w Minecraft, należy dać mu garść słodkich jagód. Zwykle do oswojenia lisa wystarczają cztery takie porcje — wówczas zwierzak może zostać Twoim przyjacielem. Należy jednak pamiętać o płochliwości lisów. Trzeba się do nich zakraść (najlepiej kucając), ponieważ z początku mogą Ci nie ufać i przed Tobą uciekać. O otrzymaniu Twojego prezentu będą świadczyły małe serduszka pojawiające się nad głową lisa. Jeżeli ta metoda nie zadziała, możesz rozważyć danie słodkiej jagody kilku lisom i poczekać aż te się rozmnożą. Wówczas możesz przywiązać smycz do małego lisa i oddalić się z nim od stada.

Co daje oswojenie lisa w Minecraft?

Oswojenie lisa może dostarczyć nam trochę korzyści. Te cwane zwierzątka bardzo często zbierają w swoich pyszczkach różne przedmioty, którymi raz na jakiś czas mogą się z Tobą podzielić. Lisy mogą także walczyć bronią, którą im dasz. Wystarczy, że rzucisz im broń w usta, a użyją jej podczas walki. Co ciekawe, dzięki totemowi nieśmiertelności mogą być one niepokonane.