Polskie serwery w New World

Serwery w New World
13 października 2021

Wielu z nas lubi grać ze swoimi rodakami. Znajdą się też pewnie tacy, którzy z mniej lub bardziej uzasadnionych powodów czasami starają się ich unikać. Dla obu tych grup ważną informacją z pewnością będzie to, które serwery są przeznaczone dla Polaków.

Zanim przejdziemy do samej listy, chciałbym jeszcze tylko sprostować pewne rzeczy, których niektórzy z Was mogą być nieświadomi:

1. Na każdym serwerze można z powodzeniem ustawić polski język gry, więc pomimo zagranicznej społeczności, same elementy interfejsu i dialogi nie powinny być w tym przypadku problemem.

2. Nie musicie wybierać Polskich serwerów. Jeśli wolicie, możecie grać także na innych. Jest to o tyle ważne, że również nasi koledzy i koleżanki z innych krajów mogą grać (i grają) na naszych serwerach.

3. Jeżeli chcecie grać komfortowo, najlepiej wybierać serwery w regionach, w których macie najniższe pingi. W przypadku mieszkańców Polski będą to oczywiście serwery dedykowane dla naszych społeczności i większość pozostałych serwerów Europejskich.

Lista Polskich serwerów w New World

Na tych serwerach znajdziecie wielu naszych rodaków. Raz jeszcze przypomnę, nie zapominajcie o dopisku „EN” i nie gniewajcie się na to, że również „u nas” mogą mieć ochotę pograć gracze innych narodowości.

Serwery PL/EN:

  • Od 21.07.2022 brak

Dużo Polaków można znaleźć za to na:

  • Barri
  • Vanaheim Kappa

Polskie serwery w New World

Aktualizacja 17.12.2021: Serwery Mayda, Wachusett, Zanara zostaną niedługo połączone z Bran i Kararem podczas łączenia serwerów.

Aktualizacja 20.07.2022: Po kolejnych łączeniach serwerów polskie serwery zostaną niedługo połączone z innymi serwerami z regionu EU.

Aktualną listę serwerów znajdziecie w samej grze. Polskie serwery znajdują się w zakładce „EU Central” i powinny być oznaczone dopiskiem PL/EN.

Czy warto grać na Polskich serwerach w New World?

To zależy od Waszych oczekiwań.

Jeżeli lubicie grać z ludźmi posługującymi się językiem polskim i cenicie sobie niski ping, prawdopodobnie będzie to dla Was najlepszy możliwy wybór. Samych społeczności nie będę nawet próbował jakkolwiek porównywać, bowiem w przypadku każdego serwera znajdą się pewnie i bardziej przyjaźni i bardziej wrogo nastawieni gracze. To zawsze kwestia dyskusyjna i ocenianie danej grupy ludzi może być krzywdzące, dlatego tutaj polecam Wam przekonać się na własną rękę, gdzie gra Wam się najlepiej. A możliwość taka jak najbardziej jest, bo New World pozwala nam stworzyć więcej niż jedną postać bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Osobiście wybrałem jeden z serwerów przeznaczonych dla Amerykanów.

Dlaczego?

Miałem ku temu dwa powody:

1. W moim przypadku to połączenie zabawy z nauką. Od jakiegoś czasu staram się doskonalić swój angielski, a dzięki interakcji z tzw. „native’ami” jest mi znacznie łatwiej. Jako dla osoby, która szuka niemal wszędzie jakiejś wartości dodanej, jest to dla mnie bardzo miły bonus.

2. Różnica w strefach czasowych. Gram w godzinach, w których serwery nie są bardzo oblężone. Mimo wszystko lubię grać solo, a dzięki temu jest mi nieco łatwiej. Co więcej, dzięki temu nie czekałem w kolejce ani minuty.