Jak szybko expić w New World?

Jak szybko expić w New World?
13 października 2021

Gry MMORPG mają do siebie to, że wielu z nas chce jak najszybciej osiągnąć w nich jak najwięcej. Co prawda w przypadku New World szczerze polecam zagłębić się w inne aspekty niż suche liczby (naprawdę warto!), to w tym poradniku opiszę, w jaki sposób przyśpieszyć proces zdobywania kolejnych leveli.

Przede wszystkim, podobnie jak w większości MMORPG, warto wykonywać różne zadania, w tym przede wszystkim to główne, oznaczone złotym kolorem. Subiektywnie rzecz ujmując, muszę przyznać, że choć nie jest to jedno z najciekawszych zajęć w całej grze, zdecydowanie daje sporo punktów doświadczenia i jest jedną z najlepszych metod na zdobywanie expa dla naszej postaci. Oprócz głównych questów warto pochylić się także nad tymi pobocznymi od innych NPC, oraz wykonywać zadania frakcyjne, które będą dostępne po wybraniu frakcji.

Co ciekawe, w New World expimy nie tylko poprzez wykonywanie zadań, czy toczenie walk z potworami.

Oprócz tego doświadczenie można zdobywać między innymi poprzez:

  • Czytanie notatek.
  • Wykonywanie zadań z tablicy miasta.
  • Wykonywanie Dungeonów.
  • Zbieractwo.
  • Wytwarzanie przedmiotów.

Oznacza to, że nawet jeżeli jesteście w trakcie robienia jakiegoś zadania, warto przy okazji na przykład czytać napotkane notatki, czy zbierać surowce w postaci chociażby drewna, czy rozmaitych złóż. Tak naprawdę, według  mnie najlepiej skupić się odrobinę na wszystkim, choć jeżeli coś przemawia do Was wyjątkowo, możecie przyłożyć się do tego nieco bardziej.

Jeśli chodzi o robienie rzeczy przy okazji: pamiętam, że w ramach jednego questa musiałem uporać się z trzema potworami, oraz dostarczyć do zleceniodawcy ich skóry. W okolicy biegało mnóstwo graczy, a same potwory pojawiały się w śladowych ilościach w bardzo długich odstępach czasu. Miałem sporo szczęścia, bo lokacją był gęsty las. Pamiętam, że podczas jego wycinki wbiłem niemal tyle samo expa z samego ścinania drzew co później za ukończenie zadania. Dodam tylko, że drewno mogłem później przepalić (zdobywając kolejnego expa) i na przykład użyć w craftingu (za co znów dostałbym doświadczenie).

Osobiście już dobre kilka poziomów wbiłem na samym craftingu. Jest to dla mnie jedna z najlepszych funkcjonalności New World i wiem, że mając odpowiedni budżet lub odpowiednio dużo surowców także w ten sposób można przy okazji levelować naszą postać. Podejrzewam także, że czysto teoretycznie, jeżeli ktoś dysponowałby odpowiednio dużą ilością złota, mógłby w ten sposób zdobywać doświadczenie nawet szybciej od najbardziej wydajnych graczy, którzy zajmują się robieniem questów.

Podsumowując: po pierwszych kilkudziesięciu godzinach swoich doświadczeń i wymienianiu się opiniami z innymi, na ten moment dochodzę do wniosku, że jeżeli jakimś cudem miałbym dziś zaczynać od nowa, z ogromnym parciem na jak najszybsze wbicie poziomu, skupiłbym się przede wszystkim na robieniu głównego questa, starałbym się przy okazji rozprawiać z jak największą ilością potworów na zbliżonym do mnie poziomie, a w chwilach większego spokoju, zamiast bezczynnie stać, gromadziłbym surowce, które później odpowiednio bym przetapiał i wykorzystywał w craftingu. Na ten moment wygląda także na to, że w grze bardzo istotna jest waluta (co mnie osobiście bardzo cieszy). Z tego też względu, w przypadku craftingu skupiłbym się wyłącznie na jednej niszy, żeby jak najszybciej wbić na niej jak największy poziom umiejętności i jak najszybciej odblokować dostęp do mało dostępnych, droższych przedmiotów. Dzięki temu moja postać zarabiałaby znacznie łatwiej, co z pewnością również pomogłoby jej w expieniu.