Komenda na WH do CS GO

Komenda na WH w CS GO
31 grudnia 2021

WH, czyli tak zwany Wall Hack umożliwia widzenie przeciwników nawet gdy ci stoją za jakimś obiektem.

Ta modyfikacja daje użytkującemu ogromną przewagę nad innymi graczami, dlatego też jest zabroniona podczas normalnych form rozgrywki takich jak chociażby oficjalne tryby turniejowe.

Choć WH przez znaczną część graczy kojarzony jest wyłącznie z oszustwami i łamaniem regulaminu, czasami może być jak najbardziej dozwolony i przydatny. Podczas gry w trybie lokalnym możemy włączyć go bez obaw po to, by pograć z botami lub z naszymi znajomymi za pomocą komendy r_drawothermodels 1. Ta komenda dość często używana jest przez graczy dla zabawy, oraz do celów treningowych, ponieważ może bardzo pomóc w treningach związanych z ćwiczeniem prefire, czyli tak zwanego przedstrzału. Polega on na strzeleniu w dane miejsce, spodziewając się przeciwnika, zanim go jeszcze zobaczymy.

Jak włączyć komendę na WH?

Komenda na WH w CS GO to r_drawothermodels 1. Działa ona jedynie w trybie gry sv_cheats 1.

Oto jak włączyć WH i wyżej wymieniony tryb gry, krok po kroku:

1. Uruchom grę lokalną z botami lub swoimi znajomymi.

2. Uruchom konsolę gry (~).

Jeżeli konsola nie działa, włącz ją w ustawieniach gry (opcja „Włącz konsolę”).

3. Wpisz komendę sv_cheats 1 i zatwierdź klawiszem enter.

4. Wpisz komendę r_drawothermodels 1 i zatwierdź klawiszem enter.

Pamiętajcie, że komenda ta działa wyłącznie w trybach lokalnych i służy przede wszystkim zabawie i treningom. Używanie Wall Hacka w formie zewnętrznego oprogramowania do oszukiwania np. w trybach turniejowych jest niedozwolone i może skutkować karą, np. w postaci VAC Bana.