Jaki Świat wybrać w Margonem w 2023?

Jaki wybrać świat w Margonem?
13 lutego 2023

Zakładając postać w Margonem, wiele osób zastanawia się, na który ze światów się zdecydować.

W tym wpisie dowiesz się:

Jakie są najlepsze światy w Margonem?

Wszystko zależy od tego, jakie macie preferencje:

Światy dla graczy lubiących PvP:

Jeżeli lubisz PvP możesz zagrać na światach specjalnych takich jak np. Perkun lub Brutal, które posiadają więcej czerwonych map. Brutal cechuje się znacznie wolniejszym zdobywaniem expa, jednak oferuje loot-pvp, pozwalające na zdobycie po wygranej walce itemów z przeciwnika. Perkun z kolei dzieli poszczególne profesje na frakcje, a wygrane walki pozwalają zdobywać więcej punktów wyczerpania.

Światy dla graczy lubiących rywalizację:

Dobrym wyborem dla graczy lubiących rywalizację są nowe i zaludnione światy. Przykładami mogą być np. Aether i Fobos.

Ciekawą opcją jest też świat specjalny Berufs, na którym rywalizacja jest o tyle bardziej emocjonująca, że po przegranej walce postać poległego gracza przywracana jest do 1 lvl. Czyli np. jeżeli padniecie na 300 lvlu, będziecie mieli z powrotem 1.

Niezła może też się okazać Pandora, która również jest bardzo zaludnionym światem i pozwala graczom na szybsze zdobywanie doświadczenia.

Światy dla nowych graczy:

Nowym graczom polecam przede wszystkim nowe światy. Możecie na nich poznać Margonem od tej „żywszej” strony, a poza tym rywalizacja będzie bardziej wyrównana, bo przewaga topowych graczy nie będzie wynosiła np. 10 lat gry.

Na dzień pisania tego wpisu najnowszymi światami publicznymi są Aether i Fobos (Aether jest nowszy), ale prawdopodobnie w tym roku wystartuje jeszcze jeden nowszy.

Światy dla graczy solo:

Margonem od kilku lat jest rozbudowywane pod kątem grupowych aktywności i nie jest to idealny tytuł dla graczy grających w pojedynkę.

Mogą im się jednak spodobać takie światy jak Majuna (PvP jedynie za zgodą obu stron), oraz małe światy (np. Aldous, Tempest, Nomada, Nerthus), na których stosunkowo łatwo jest znaleźć np. wolną e2.

Światy dla graczy casualowych:

Jeżeli chcecie pograć dla czystej rozrywki i nie macie dużo czasu, dobrym wyborem może być świat non-pvp Majuna, świat fabularny Nerthus, lub światy prywatne, na których zwykle szybciej się expi, szybciej respią się potwory, oraz jest mniej graczy.

Czy warto zagrać na świecie prywatnym w Margonem?

Zależy na jakim. Zanim zaczniecie się starać o przyjęcie na jakiegoś priva, przeczytajcie jego regulamin. Nierzadko okazuje się, że zarządca zastrzega sobie prawo do np. wyrzucenia Waszych postaci na świat Syberia podczas długiego „okresu próbnego” bez podania przyczyny. Czasami możecie wbić tylko jakiś określony lvl, a na niektórych ŚP nie będziecie mogli nawet handlować przedmiotami w grze.

Ogólnie rzecz biorąc, uważam jednak że warto. Najlepsze światy prywatne są świetną alternatywą dla tych publicznych, ponieważ gracze są zwykle dość mili i pomocni i mniej osób gra w sposób nieuczciwy (np. korzystając z multikont czy botów).

Jak dostać się na świat prywatny w Margonem?

Rekrutacje na światy prywatne odbywają się na forum gry w dziale Konkursy, spotkania, rekrutacje ŚP.

Jeżeli jest tam jakaś rekrutacja na świat, który Wam się spodoba, możecie napisać podanie i oczekiwać na wyniki. Dobrze jest mieć w miarę stażowe konto, oraz trochę punktów reputacji na forum, ponieważ są to wskaźniki, na które część zarządców światów prywatnych zwraca uwagę.

Czy można zmienić świat w Margonem?

Tak, choć nie w każdym przypadku. Zmiana świata to usługa za Smocze Łuski i może odbyć się tylko wtedy, gdy spełnione są określone warunki (np. nie możecie przenieść się z każdego świata na każdy).

Więcej o zmianie świata w Margonem możecie przeczytać na tej stronie.