Jak zmienić Zdjęcie Profilowe na OLX?

Jak zmienić Zdjęcie Profilowe na OLX?
17 czerwca 2022

OLX to popularny serwis ogłoszeniowy, którego chyba żadnemu Polskiemu internaucie nie trzeba przedstawiać. Choć nie jest to typowy portal „społecznościowy”, wielu z nas zależy na tym, by móc ustawić swoje zdjęcia profilowe.

Nie wiem jak Wam, ale mnie wydaje się, że posiadanie zdjęcia profilowego może wzbudzać większe zaufanie wśród naszych kontrahentów, ponieważ widzą oni, że po drugiej stronie siedzi realny człowiek, a nie „anonim z szarym avatarem”.

W tym poradniku dowiesz się:

Jak zmienić Avatar swojego profilu na OLX?

Rejestrując się w OLX za pomocą zewnętrznych usług (np. Facebook), portal może pobrać stamtąd nasze istniejące zdjęcie profilowe i ustawić je na nasz avatar także w OLX.

Jeżeli macie już konto, niestety na moment pisania tego poradnika, opcja zmiany zdjęcia profilowego jest niedostępna w ustawieniach. W takiej sytuacji, jeżeli bardzo Wam zależy, możecie spróbować skontaktować się z obsługą serwisu i zapytać, czy istnieje możliwość ręcznej zmiany Waszego avatara, gdy dostarczycie im gotowe zdjęcie.

Jak zmienić Logo i Baner swojej firmy na OLX?

Jeżeli regularnie sprzedajecie coś na OLX, warto uzupełnić profil swojej firmy o jej Logo i Baner.

Może to skutecznie zachęcać do zakupów właśnie u Was, ponieważ od razu widać, że przykładacie się do sprawy bardziej niż wiele innych firm.

Logo i Baner firmy można zmienić w następujący sposób:

1. Wejdź w Ustawienia.

Mój OLX (prawy górny róg strony) -> Ustawienia.

2. Rozwiń sekcję Logo i baner.

3. Jeżeli masz taką możliwość, kliknij ikonkę „+” i wgraj logo i baner swojej firmy.

4. Dopasuj rozmiary grafik klikając „Zapisz”.