Jak zmienić Strzałki na WSAD

Klawisze WSAD
11 marca 2022

Przyciski WSAD to więcej niż zwykłe litery. Może nie dla każdego, ale myślę, że w przypadku większości graczy, zdecydowanie.

To właśnie za pomocą tych klawiszy zazwyczaj sterujemy w grach naszymi postaciami, czy pojazdami. Z tego powodu, wielu graczy ma wręcz zdarte literki z tych przycisków, podczas gdy cała reszta klawiatury wygląda prawie jak nowa.

Czasami możemy jednak chcieć zamienić strzałki na wsad lub odwrotnie.

W tym poradniku dowiesz się:

Co zrobić jeżeli klawisze WSAD to strzałki a strzałki to WSAD

Być może masz WSAD na strzałkach, a na WSAD masz strzałki.

Czasami zdarza się, że WSAD i Strzałki są zamienione, ponieważ przez przypadek została wciśnięta kombinacja klawiszy, która umożliwia taką zamianę na klawiaturze.

Zazwyczaj pomocna może okazać się kombinacja klawiszy Fn + W.

Jeżeli nie zadziała, najlepiej będzie znaleźć instrukcję do Waszej klawiatury lub sprawdzić w internecie jak zamienić WSAD ze strzałkami w tym konkretnym modelu.

Jak zmienić Strzałki na WSAD lub WSAD na Strzałki

Czasami celowo chcemy zamienić strzałki na WSAD lub na odwrót.

Jeżeli klawiatura nie oferuje takiej możliwości, mamy do wyboru dwa całkiem niezłe sposoby

1. Zmień ustawienia sterowania w danej grze lub w programie.

Jeżeli dana gra umożliwia na przykład tylko sterowanie na strzałkach, a chciałbyś sterować przyciskami WASD lub odwrotnie, możesz wejść w jej ustawienia klawiszowe. Zazwyczaj w nowoczesnych grach można bez problemu zmienić przypisanie klawiszy na takie, które będzie Wam odpowiadać. To samo tyczy się też wielu programów.

2. Zbinduj strzałki na WSAD lub odwrotnie za pomocą programu.

Możesz zmienić to poprzez mapowanie klawiszy. Niektóre systemy operacyjne mają wbudowaną taką funkcję, a w innych wystarczy pobrać dedykowany program jak na przykład Key Remapper.